Problem z podłączeniem kabli - brak internetu radiowego

Witam mam mały problem z podłączeniem. Napisze jak to mam zrobione i prosiłbym o sprawdzenie gdzie jest błąd.

Internet radiowy ;

Z anteny idzie kabel do switch, ze switch kabel do gniazdka rj45, z gniazdka do routera i następnie do kompa.

Jak kabel jest podpięty do switch w standardzie B to pary do gniazdka tez daje w standardzie b? Czy trzeba coś zmieniać?

kapa2w , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Trochę zamieszałeś z tym opisem, ale jeżeli Ci chodzi czy wszystko musisz mieć w standardzie B to tak.

To dziwne. Bo wszystko mam a internetu nie widać…

Wiem ze zamieszalem ale tak to wygląda…

Antena na dachu domu, z niej kabel na strych do switcha, że switcha juz kabel idzie w ścianach do pokoju. W pokoju montuje gniazdko, no i z gniazdka do routera.

Może jednak coś źle podłączyłeś, kabel uszkodzony w ścianie, spróbuj kabel ze ściany podłączyć bez pośrednio do komputera, pomijając gniazdko, jak będzie ok, znaczy że gniazdko źle jest podłączone, albo kabel z gniazdka do komputera może być źle zrobiony.

Rozumiem, że to wygląda dokładniej w taki sposób? Na dachu masz AP podpięty do adaptera PoE, z adaptera PoE kabel idzie do gniazdka w ścianie, a z drugiego gniazdka w ścianie do portu routera. Dobrze to rozumiem?

Jeśli podpinasz switch do portu LAN routera (podpinasz go do switcha wbudowanego w router) i żadne z tych urządzeń nie posiada funkcji auto MDI-MDIX, to potrzebny Ci kabel krosowany. Jeśli podłączasz do portu WAN routera, to potrzebujesz kabel prosty zarobiony w standardzie A lub B. W ganizdku powinieneś mieć te same pary, bo nie krosujesz połączenia, czyli jeśli masz kabel w standardzie B, to kabel w gniazdku również podłączasz w stanardzie B.

Napisz jeszcze jaką długość łącznie ma kabel od anteny przez gniazdko do routera.