Problem z podłączeniem komputera pod router

(Elpantito12) #1

Witam

Mam komputer stacjonarny i laptopa. Kopiłem ruter Linksysa Wireless-G ADSL Home Gateway. Podłączyłem do prądu, kabel od telefonu i kabel do komputera stacjonarnego. Gdy chce się połączyć z internetem nie mam takiej możliwości, ponieważ nie wyszukuje mi go mój komp. Na laptopie również nie idzie stworzyć połączenia ;(

Nie wiem co robić. POMOCY

(Cosik Ktosik) #2

Wejdź do panelu sterowania->Połączenia sieciowe->kliknij prawoklikem na połączenie sieciowe->Właściwości->znajdź Protokół internetowy (TCP/IP)->kliknij właściwości->sprawdź, czy uzyskiwanie adresów jest ustawione na automatyczne?

Jeżeli przy tych ustawieniach komputer nie łączy się, to ustaw adres IP podobny do adresu routera, np on ma IP 192.168.1.1, to Ty ustaw 192.168.1.2 (maskę ustaw na 255.255.255.0).

(Mihau X64) #3

Skoro to nowy router to zapewne na odwrocie routera jest naklejka z informacjami jak się na niego załogować..

Np. adres routera to 192.168.0.1

Login: admin

Hasło: brak hasła (wciskasz enter)

A następnie ustawiasz wszystko co potrzeba.. Jeśli chcesz aby router sam przydzielał IP to włączasz opcje servera DHCP itp.. :wink:

Np. Ja miałem router i ustawiłem sobie server DHCP z przedziału:

od 83.14.49.82

do 83.14.49.87

A po adresach MAC kart czy to LAN czy WLAN przypisywałem konkretny IP

A żeby nie było za łatwo to jeszcze jest klucz sieciowy i dostęp po MAC'u :wink:

Popróbuj w razie czego pytaj.. Powodzenia !

(Kecarg14) #4

Ja mam podobny problem. Tylko że mi internet na stacjonarnym działa (przewodowy) a bezprzewodowy na laptopie nie. Wcześniej działał normalnie i nagle przestał działać. Próbowałem coś z tym zrobić, ale nic.

(Mihau X64) #5

A czy próbowałeś ponownie skonfigurować router?