Problem z podłączeniem komputera z telewizorem

Cześć mam problem z podłączeniem PC do TV bo jestem w takich rzeczach zielony :frowning:

Nie Wiem jaki użyć kabel do podłączenia.

Mam kartę graficzną NVIDIA GEforce 9500 GS, oraz telewizor LG z wyjściami S-VIDEO, VIDEO, L/MONO-AUDIO-R AV3. które nawet nie wiem do czego służą. :o

proszę o pomoc ;D

Na karcie graficznej masz 7-pinowe wyjście analogowe, do karty powinieneś mieć dostarczony krótki kabelek z tego wyjścia analogowego na chinche i wejście-wyjście S-Video. kupujesz do tego kabel SVideo-SVideo i podłączasz to do TV, automatycznie powinno śmigać tylko w TV przestaw guzikiem AV żeby pobierał sygnał z SVideo. Rozdzielczości pozmieniasz we właściwościach(WinXP) pod PPM

Dzięki kamilo

Dodane 25.08.2009 (Wt) 17:21

a mam jeszcze tylko jedno pytanie, jak nazywają się wyjścia z karty graficznej NVIDIA GEforce 9500 GS ??

wiesz co moja pomyłka. to 7-pinowe wyjście które jest czarne okrągłe na Twojej karcie graficznej obsługuje S-Video, więc jeżeli masz kabel zakończony z obydwu stron końcówką S-Video to bezpośrednio podłączysz do Kompa Telewizor.

tak tylko ze w mojej karcie graficznej sa wyjscia D-Sub (do monitora), DVI-I i HDMI a S-WIDEO niema :frowning:

W takim razie jeśli w telewizorze nei ma żadnego cyfrowego wejścia bądź d-sub’a… konieczny byłby konwerter sygnału d-sub na s-video…i nie jest to urządzenie trywialne w rzeczy samej…

Trust TeleViewer 1610 RC coś takiego potrafił… bo jest raczej już niedostępny i nieprodukowany od dłuższego czasu…

Tak więc trzeba szukać czegoś tego typu właśnie.

a jest możliwość wymienienia wyjścia w TV z S-VIDEO na HDMI ??

jeśli tak to ile by to kosztowało ??

mati0956, po co mi piszesz to samo co tutaj w ogólnym temacie i na priv ? odpowiem tutaj i będą mieli korzyść z tego wszyscy.

nie ma możliwości zamiany(wymienienia) wejścia.

Dodane 29.08.2009 (So) 11:45

wstaw to zdjęcie tutaj do tego tematu, będzie to rozwiązanie dla wszystkich bo oczywiście na M@ila nie doszło.