Problem z podlaczeniem laptopa do internetu

(Sqn08) #1

Witam mam problem z podlaczeniem do internetu laptopa.Na PC internet dziala natomiast nie moge polaczyc sie do sieci w laptopie.Prosil bym o pomoc.

(Tomj) #2

jakiego urządzenia używasz do rozdzielenia internetu?(router ?czy coś inne?) -pozdrawiam

(system) #3

...i jak chcesz się połączyć laptopem z internetem? Przewodowo, czy bezprzewodowo (WiFi)?

(Sqn08) #4

Router Fritz Box Fon WLAN 7570 VDSL

Bezprzewodowo

(Mrozek360) #5

Ale jaki jest problem? W jakim momencie nie możesz się połączyć?

(system) #6

Po pierwsze sprawdź, czy prawidłowo zainstalowana jest bezprzewodowa karta sieciowa laptopa, czyli Menadżer urzadzeń > Karty sieciowe. Czy nie ma przypadkiem czegoś "na żółto"?

(Tomj) #7

jeśli w laptopie jest wszystko ok-to musisz skonfigurować router,bez tego nie ruszy!

(Sqn08) #8

wogole nie ma internetu na laptopie. kiedys po wlaczeniu laptopa sam wykrywal siec i sie laczyl automatycznie

(system) #9

Dalej... czy w tray'u widzisz ikonkę połaczenia WiFi? Jeśli tak, to czy po jej kliknięciu widzisz tabelę z punktami dostępu, a w tabeli nazwe Twojego routera? Co się dzieje po kliknięciu "Połącz" na nazwę Twojego routera?

(Sqn08) #10

nie wykrywa mi mojego routera

-- Dodane 13.03.2011 (N) 11:49 --

sasiadow tak ale mojego nie xd

(system) #11

Sąsiadów tak? Twojego nie? No to masz uszkodzony lub nie działający bezprzewodowo router.

(Sqn08) #12

hmmm ale dzialalo wszystko.tylko pare dni temu odlaczylem router od pc i od tego czasu nnie moge is e polaczyc na lapku. moze cos sie zresetowalo ?

-- Dodane 13.03.2011 (N) 11:54 --

moze trzeba go jakos skonfigurowac ponownie czy cos.nie wiem nie znam sie az tak

(system) #13

Czy kabel LAN, którym internet odbierasz w PC-ie stacjonarnym, jest podłaczony drugim końcem do routera? Jeśli tak, to sprawdź połączenie tym kablem (przełóż go) z internetem w laptopie.

(Sqn08) #14

ok sprawdze

-- Dodane 13.03.2011 (N) 11:59 --

po podlaczeniu kabla lan do lapka dziala internet

-- Dodane 13.03.2011 (N) 11:59 --

jaki wiec jest z tego wniosek ?

(Tomj) #15

możesz zrobić reset routera i zobaczyć wtedy ,jeśli nie ruszy to znaczy że jest uszkodzony :frowning: -

(Sqn08) #16

ale to co sam z siebie by sie zepsul ?

(system) #17

Wniosek taki, że router nie działa (lub jest uszkodzony) w części bezprzewodowej. Ze swej strony mogę Ci tylko poradzić zresetowanie routera przez naciśnięcie na tylnej ściance przycisku, który może być pod jakimś małym otworkiem. Przycisnąć i przytrzymać kilkanaście sekund. Potem sprawdź, czy laptop "zobaczy" sygnał Twojego routera pod nową nazwą, np. Default.

(Sqn08) #18

bo internet na pc mam,gdy podlaczam lan do lapka to tez mam, problemem jest tylko ze nie moge ustanowic beezprzewodowego polaczenia lapka z routerem

-- Dodane 13.03.2011 (N) 12:06 --

ok sprobuje

(system) #19

No to zrób, co obaj radzimy.

(Tomj) #20

czy dioda od wifi na routerze mruga?