Problem z podlaczeniem laptopa do internetu

Witam mam problem z podlaczeniem do internetu laptopa.Na PC internet dziala natomiast nie moge polaczyc sie do sieci w laptopie.Prosil bym o pomoc.

jakiego urządzenia używasz do rozdzielenia internetu?(router ?czy coś inne?) -pozdrawiam

…i jak chcesz się połączyć laptopem z internetem? Przewodowo, czy bezprzewodowo (WiFi)?

Router Fritz Box Fon WLAN 7570 VDSL

Bezprzewodowo

Ale jaki jest problem? W jakim momencie nie możesz się połączyć?

Po pierwsze sprawdź, czy prawidłowo zainstalowana jest bezprzewodowa karta sieciowa laptopa, czyli Menadżer urzadzeń > Karty sieciowe. Czy nie ma przypadkiem czegoś “na żółto”?

jeśli w laptopie jest wszystko ok-to musisz skonfigurować router,bez tego nie ruszy!

wogole nie ma internetu na laptopie. kiedys po wlaczeniu laptopa sam wykrywal siec i sie laczyl automatycznie

Dalej… czy w tray’u widzisz ikonkę połaczenia WiFi? Jeśli tak, to czy po jej kliknięciu widzisz tabelę z punktami dostępu, a w tabeli nazwe Twojego routera? Co się dzieje po kliknięciu “Połącz” na nazwę Twojego routera?

nie wykrywa mi mojego routera

Dodane 13.03.2011 (N) 11:49

sasiadow tak ale mojego nie xd

Sąsiadów tak? Twojego nie? No to masz uszkodzony lub nie działający bezprzewodowo router.

hmmm ale dzialalo wszystko.tylko pare dni temu odlaczylem router od pc i od tego czasu nnie moge is e polaczyc na lapku. moze cos sie zresetowalo ?

Dodane 13.03.2011 (N) 11:54

moze trzeba go jakos skonfigurowac ponownie czy cos.nie wiem nie znam sie az tak

Czy kabel LAN, którym internet odbierasz w PC-ie stacjonarnym, jest podłaczony drugim końcem do routera? Jeśli tak, to sprawdź połączenie tym kablem (przełóż go) z internetem w laptopie.

ok sprawdze

Dodane 13.03.2011 (N) 11:59

po podlaczeniu kabla lan do lapka dziala internet

Dodane 13.03.2011 (N) 11:59

jaki wiec jest z tego wniosek ?

możesz zrobić reset routera i zobaczyć wtedy ,jeśli nie ruszy to znaczy że jest uszkodzony :frowning: -

ale to co sam z siebie by sie zepsul ?

Wniosek taki, że router nie działa (lub jest uszkodzony) w części bezprzewodowej. Ze swej strony mogę Ci tylko poradzić zresetowanie routera przez naciśnięcie na tylnej ściance przycisku, który może być pod jakimś małym otworkiem. Przycisnąć i przytrzymać kilkanaście sekund. Potem sprawdź, czy laptop “zobaczy” sygnał Twojego routera pod nową nazwą, np. Default.

bo internet na pc mam,gdy podlaczam lan do lapka to tez mam, problemem jest tylko ze nie moge ustanowic beezprzewodowego polaczenia lapka z routerem

Dodane 13.03.2011 (N) 12:06

ok sprobuje

No to zrób, co obaj radzimy.

czy dioda od wifi na routerze mruga?