Problem z podłączeniem laptopa do tv

Witam,

 

Wiem, że w tym temacie było zakładanych już setki tematów, ale żaden niestety mi nie pomógł. Może zacznę od sprzętu:

 

LAPTOP:

Samsung NP300E5A-S08PL

Windows 7 64bit

Sterowniki do karty graficznej INTEL HD Graphics Family oraz NVIDIA GeForce 315M 

TV:

Sony Bravia KDL-40 coś (telewizor ma niespełna rok)

 

Oczywiście sprawdzałam już kabel (próbowałam podłączyć na inny), próbowałam podłączyć pod inne gniazdo HDMI wybierając w tv to do którego aktualnie podłączony jest laptop i nic to nie dało.

 

W ustawieniach laptopa podłączałam projektor stosując opcje “duplikuj obraz” albo “rozszerz” i również nic.

 

Wchodząc w ustawienia GRAFIKA I MEDIA INTEL ustawiałam, na “zdublowane urządzenie wyświetlające: obraz na obu urządzeniach powinien być taki sam”. Podstawowym urządzeniem wybierałam wbudowany wyświetlacz, a drugim monitor, rozdzielczość 1366x768. Kiedy to nie pomogło zmieniłam na to aby podstawowym urządzeniem był monitor, drugim zaś wbudowany wyświetlacz, resztę ustawiając tak samo i znowu nic.

 

Próbę zainstalowania na nowo sterowników podejmowałam kilka razy. Próbowałam również np. odinstalować od Intela i zostawić samą NVIDIE i wtedy podłączyć projektor i też nic. W drugą stronę: odinstalować NVIDIE i zostawić samego INTELA też nic.

 

Problem zaczął się pojawiać po formacie systemu. Przed tym nie musiałam nic ustawiać i komputer od razu łączył się z tv. Po podłączeniu kabla na 2-3 sekundy pojawiał się czarny ekran na laptopie po czym pojawiał się i również był dostępny na tv. Teraz laptop zachowuje się tak jakby w ogóle nie widział tv.

 

Dodam jeszcze tyle, że gdy chcę dopasować rozdzielczość to w panelu zmień wygląd ekranów i naciśnięciu przycisku wykryj laptop nie widzi, żadnego innego urządzenia.

 

Kable HDMI próbowałam podłączyć przy wyłączonym jak i włączonym sprzęcie.

a w tv zmieniłeś źródło obrazu na odpowiednie hdmi?

Sterowniki od chipsetu masz? Jak nie, to zainstaluj sterownik do chipsetu. Jak nie zadziałało, to wtedy odinstaluj wszystkie sterowniki od kart graficznych, a następnie skorzystaj z tego programu czyszcząc pozostałości po sterownikach od Intel i nVidia. Następnie zainstaluj sterownik od Intel, a następnie od nVidia.

tak zmieniłam źródło obrazu w tv, przed chwilą robiłam znowu przeinstalowanie windowsa przy czym właśnie instaluję wszystkie sterowniki w tym te od chipsetu. instalując sterowniki od karty graficznej najpier intel potem nvidia. Sterowniki pobrałam ze strony producenta http://www.samsung.com/pl/support/model/NP300E5A-S08PL oczywiście dobierając te do mojego urządzenia :slight_smile: