Problem z podłączeniem laptopów przez karty sieciowe

Mam problem z podłączeniem laptopów przez kabel krosowy. W moim Asusie mam XP Home Edition a w HP-ku jest Vista. Chce je podłączyć przez karty sieciowe i coś mi nie wychodzi :frowning: . Po konfiguracji kart sieciowych, HP-ek widział Asusa ale jak chciałem wejść do niego to nie mogłem. Był jakiś błąd, że jest zła nazwa komputera lub coś z kartą sieciową. A Asus w ogóle nie widział HP-ka. Wcześniej podłączyłem tak Asusa z moim drugim kompem PC ,który ma XP Professional i PC widzi Asusa i moge pliki kopiować, przesyłać itd. ale już Asus nie widzi PC-ta. W googlach szukałem ale nic mi to nie pomogło. Prosze o pomoc bym mógł podłączyć te dwa laptopy. ![-o<

Możesz napisać jak konkretnie skonfigurowałeśobie karty sieciowe? Jakie dałeś ip komputerów a jakie ip bramki?

To na jednym laptopie IP 192.168.0.1, maska 255.255.255.0, a na drugim 192.168.0.2 i ta sama maska. Takie cos powinno wystarczyć by chodziło. Wpisywałem też i bramke i to było IP z jednego z laptopów. Próbowałem różne konfiguracje i nic. Tak jak z PC-em i Asusem to instalowałem Protokół transportowy zgodny z NWLink IPX/SPX/Net i pomogło. Wystarczyło tylko wpisać IP i maska automatycznie. Ale juz w Viście nie mogłem tego zaistalować bo nie było tego albo było zaistalowane pod inna nazwą.

Zrobiłeś wszystko tak jak w tym linku?

Jak w tym pod XP.

Ok.

Wykonaj

start - uruchom - cmd - tracert 192.168.0.1

na komputerze 192.168.0.2 i na odwrót.

Napisz co widzisz.

Sprawdź czy masz włączone antywirusy na obu kompach - jeżeli masz to je wyłącz (w ten sposób sprawdzisz czy to w ich ustawieniach jest problem)

wpisz w cmd komendę netstat -a i napisz jakie porty masz otwarte

(ważne by był otwarty port netbios)

Uruchom na jednym z komputerów jakiś serwer (dowolny - to ma być tylko test - to może być np. gra sieciowa) i sprawdź czy na drugim komputerze ten serwer jest widoczny. (możesz użyć gry soldat ze strony www.soldat.pl - gra jest darmowa)