Problem z podłączeniem mikrofonu w laptopie

witam

mam Asusa F3SG Intel Centrino karta GeForce 9300 mam problem z mikrofonem, kiedy podłanczam mikrofon pod laptopa niesłychać dzwięku wykazuje że mikrofon jest podłączony na rejestratorze dzwięku głos się tez nagrywa ale dlaczego mnie nie słychać w głośnikach? bardzo prosze o pomoc gdyż jestem zielona w te sprawy może to przez viste? kupiłam mikrofon specjalnie do kareoke podłączyłam kompa pod wieże dzwięk jest wszystko działa tylko nie ma głosu z mikrofonu,nadmieniam że mikrofon jest sprawny bo sprawdziłam na innym kompie.

W ustawieniach karty dźwiękowej (mikser) musisz pogłośnić mikrofon lub nawet go włączyć.

Pozdrawiam

chyba wiem w czym problem :slight_smile: na pasku - koło zebarka powinnaś mieć taki mały głośniczek - klik prawym --> urządzenia do odtwarzania teraz prawym na “Głośniki” i klik właściwości. W okienku któro Ci się pojawi kliknij na zakładkę “Poziomy” i tam znajdziesz min. mikrofon. jeżeli chcesz się słyszeć gdy mówisz - tudzież śpiewasz to kliknij w symbol głośniczka przy suwaku mikrofonu tak, żeby zniknął czerwony znaczek. To wszystko :slight_smile: powodzenia

witam. w mikserze nie ma symbolu mikrofonu?! jest tylko suwak głośników i dzwięków systemu.pstąpiłam również tak jak radził (tymek 85) ,suwak przesunełam na maxa i niestety dalej nic! może problem w sterownikach realteka?

…nie chodzi o przesunięcie suwaka na maksa :slight_smile: chodzi o wyłączenie wyciszenia - to taki przycisk z prawej strony suwaka na ktorym jest narysowany głośniczek i widnieje czerwona kropka :slight_smile: musisz na niego kliknąć, aby usunąć czerwony znak wyciszenia :slight_smile: prościej juz chyba wytłumaczyć się nie da…

hej! ja uważnie czytam forum i postępuje według waszych askazówek.ne napisałam o tym czerwonym znaczku dlatego że go tam niebyło tzn.mikrofon nie był wyciszony,natomiast suwak był na 0 dałam na maxa.natomiast posłuchajcie teraz: mój kolega równierz posiada asusa z (realtekiem hd audio) jeśli wejdę w menadzera ,mikrofon w jego kompie różnica jest w szacie graf. u mnie siedzi postać przed monitorem i mikrofonem a u niego jest to samo

+dwie kolumny .w jego kompie wasze rady pomogły.u mnie ciągle klapa???cała reszta jest identyczna włącznie z ustawieniami???nie wiem czy to ma znaczenie ale on posiada 2 wyjścia słuchawkowe+mik. ja natomiast 1 słuch+ mik. dzięki za pomoc i napomoc!

widze, ze włączasz Menadżer Realtek HD Audio… Można i tak…

Więc klikasz zakładke “Mikrofon” Będą 2 suwaki:

Głośność nagrywania ------------------------[]–

Głośność odtwarzania -------------[]-------------

po prawej stronie tych suwaków będą ikonki na żadnej z nich nie ma być czerwonego x

2gi sposób - szukasz na pasku koło zegarka nie czerwoną/pomarańczową, a białą windowsową ikonke głośnika, klik prawym --> urządzenia do odtwarzania teraz prawym na “Głośniki” i klik właściwości. W okienku któro Ci się pojawi kliknij na zakładkę “Poziomy” i tam znajdziesz min. mikrofon. jeżeli chcesz się słyszeć gdy mówisz do mikrofonu - tudzież śpiewasz to kliknij w symbol głośniczka przy suwaku mikrofonu tak, żeby zniknął czerwony znaczek

ps. to, że kolega ma 3 gniazda, a Ty 2 nie ma najmniejszego znaczenia w opisywanym przez Ciebie przypadku

Nie chcę martwić, ale z tego co mi wiadomo, to coraz częściej jest to niemożliwe…

Wiem z autopsji - mam 2 lapy:

* Asus G1 - i tutaj chodzi elegancko - mogę mówić na żywo

* Asus EeePC - no i tutaj są schody - próbowałem wszystkiego i NIE DA SIĘ NA ŻYWO ODTWARZAĆ DŹWIĘKU Z MIKROFONU - zadziała na sekundę i rozłącza…

Po konsultacjach z kuzynem, u którego jest podobna sytuacja, i który szukał o tym na forach - wiem, że producenci układów dźwiękowych lecą sobie w kulki…

Mam ogromny problem z mikrofonem wszystko już ustawione ale nie moge przesuwać paska z tonem glosu wcale jak to zrobic???

Wydzielono 1 post tworząc nowy wątek: Problem z mikrofonem