Problem z podłączeniem monitora przez złącze DVI

Jako że stałem się posiadaczem dobrego monitora LCD (Hyundai B71D 17") który posiada zarówno złącze D-SUB jak i DVI, postanowiłem skorzystać z tego drugiego rozwiązania, szczególnie, że kupiłem także kartę grafiki mającą wyjścia tylko DVI (Galaxy GeForce 7900GS).

Standardowo do monitora był włożony kabel D-SUB a dopiero przy samej grafice umieściłem przejściówkę D-SUB > DVI.

Ale przejdźmy do konkretów:

Kupiłem odpowiedni kabelek, który posiada 24 piny plus jedną poziomą ‘‘nóżkę’’, następnie podłączyłem go do monitora i karty grafiki. W tym momencie sprzęt był połączony dwoma kablami: D-SUB i DVI, a w sterownikach pojawiła się nowa opcja, która pozwalała na przełączenie monitora w tryb pracy cyfrowej. Kliknąłem tą opcję i po chwili cały monitor zrobił się czarny. Musiałem dopiero zrestartować system, by móc coś grzebać w systemie. Po ponownym uruchomieniu wyjąłem kabel D-SUB zostawiając tylko DVI. I tu też zonk: pojawił się komunikat “NO SIGNAL”.

Próbowałem także zmieniać ustawienia w samym monitorze (z Analog na Digital) ale to nic nie dało: monitor i tak powracał do pracy w systemie analogowym pomimo, że był podpięty zarówno cyfrowo jak i analogowo.

Co ciekawe, kumpel ma monitor z wejściem cyfrowym i nic nie musiał ustawiać: włożył kabel i na tym się skończyło - nic nie musiał grzebać w sterach. Co jest?! Może kupiłem zły kabel? W razie czego zamieszczam foto złącza:

dvi.jpg

Proszę o pomoc

Tam gdzie masz wszystkie przyciski na monitorze(menu itp.) powinno być coś takiego jak “SOURCE”. Naciskasz i powinno być ok :smiley: Miałem to samo na Samsungu, nie wiedziałem o co chodzi a jak sie przyjżałem to znalazłem przycisk source:PP Pozdr! Napisz czy pomogłem.

Nie mam przycisku Source :frowning: Mam tylko 5 przycisków (wejście do menu, akceptacja, przesuwanie w dół/górę, wył. monitora). Ta opcja wyboru źródła u Ciebie to pewnie w moim modelu opcja “Digital” i “Analog”.

Na D-SUB działa? Podłącz na D-SUB ustaw, żeby sygnał był nadawany na cyfrowe, odłacz D-Sub, podłącz DVI.

Dokładnie, w menu powinno być coś takiego jak SOURCE. Pozdr!

Czyli:

  • albo wyjście cyfrowe w karcie grafiki uszkodzone

  • albo wejście cyfrowe w monitorze uszkodzone

  • kabel cyfrowy uszkodzony/nie ten typ/marnej jakości.

  • albo regulacja LCD - poczytaj instrukcję do monitora.

Poczytaj tu i na Forum.

http://mva.pl/?id_kategorii=2&top=71&kategoria=205