Problem z podłączeniem routera TP-LINK W8901G

(Bigsmoke500) #1

Kupiłem router tp-link w8901g aby podłączyć Xboxa 360 do neta , ale nie wiem jak go podłączyć .Próbowałem na różne sposoby , ale nie wychodziło mi.Jestem zielony w te sprawy.Mam Neostradę 1mb modem ZTE ZXDSL 852

(Konrad0787) #2

Podpinasz go normalnie do sieci,łącze telefoniczne ,wpisujesz w przeglądarce 192.168.1.1,login i hasło(admin w obydwu przypadkach),nastepnie qiuck start i konfigurujesz router wg wskazówek podanych w instrukcji,tam masz dokładne parametry jakie mają być,mamnadzieję że sobie poradzisz,naprawdę nic trudnego.Do routera jest podłączony przewodnik instalacji.

Pozdrawiam

(Bigsmoke500) #3

Tylko że jak podepnę kabel do routera to wtedy do modemu nie jest podpięty i gdy klikam w neostradzie połącz to się nie chce połączyć.A jak podłączyłem kablem sieciowym i wpisałem w przeglądarce ten adres 192.168.1.1 to że nie może się połączyc.

(Bogna2009) #4

Matko przenajświętsza :o :o :o

Modem ZTE nie jest Ci potrzebny , TP-LINK ma juz wbudowany modem więc nie wpinaj modemu w ... modem [-X .

Z takim podejściem to w życiu Ci to nie będzie działąć.

Wywal ten ZTE, podłącz kabel z gniazdka to TP-LINKA (gniazdo WAN) , wejdź w przeglądarkę i konfiguruj jak należy.