Problem z podłączeniem zimnych katod

Ostatnio kupiłem sobie zimne katody podłączyłem do wolnej wtyczki ale pzry uruchamianiu wyskoczył komunikat że karta graficzna dostaje niedostateczną ilość mocy i że powinienem sprawdzić podłaczenia w komputerze. Mam karte graficzną gforce 9600 GT z dodatkowym zasilaniem na wejście 6 pinowe z ktorego wychodza dwie wtyczki. Jak mam podłaczyć katody żeby karata dostawała dostateczna ilosc mocy? :frowning:

Zasilacz nie wyrabia?

Mam chyab zasilacz 500 W ale nie wiem dokladnie bo na naklejce jest przy 500 W kropka to chyba 500 W. Chodzi o podłaczenie tak żeby karta graficzna dostawała odpowiednia ilośc energii i żeby katody się swieciły. Wcześniej miałem podłaczone tak samo panel lcd pzredni i wszystko było ok (tylko pozniej pzrestal się swiecic nie wiem dlaczego :/).

jakiej marki zasilacz ? zmien na jakiegoś chiefteca czy coś w tym stylu, bo słabsze (np codegen) nie dadzą rady :wink:

Mam zasilacz marki Procomp ATX KY 500W. Czy ten da rade? Zmieniłem kolejność kabli i teraz się nie pokazał komunikat ale nie wiem czy może sie później nie pokazać czasami.

Dodam, że mam:

Procesor AMD Athlon 64 x2 3,0 Ghz

2 gb RAMu

Karte gForce 9600 GT 512 MB

2 napedy dvd

panel kart sd

A raczej nie opłaca mi się kupywać nowego zasilacza dla dwóch katod:/

Jeżeli podłączenie dwóch katod do linii 12V po którą jest również wpięta karta

graficzna, spowodowało niewydolność prądową zasilacza, to znaczy że ten

zasilacz jedzie na granicy swojej wydolności prądowej, a te 500Wat jego

wydajności mocowej to raczej fikcja…

Ale gdy zmieniłem kolejność podłaczenia kabli ponieważ najpierw były podłaczone katody a dalej na nastepnej wtyczce karta i wtedy wyskoczyło, gdy zmieniłem kolejnosć to komunikat nie wyskakiwał.

Czy są jakieś progarmy do mierzenia mocy zasilacza?

Czy jeżeli właczę podczas działania katod jakąś grę o wysokich wymaganiach, to może znow wyskoczyc komunikat albo bedą jakies problemy z działaniem gry?

Jeżeli przełączyłeś katody pod jakąś osobną linie 12voltową to zapewne nie…

Najlepiej wypróbować, ja mogę tylko przypuszczać… może tak, może nie…

A czy przewod pomocniczy karty graficznej może być podłaczona pod jedna linie, ponieważ rozdziela sie na dwie wtyczki i jedna mam do jednej lini a druga do drugiej lini

nie do końca rozumiem, ja wyobrażam sobie to w ten sposób, że leci od zasilacza osobny przewód

z końcówkami do podłączenia zasilania dodatkowego 6pinowego karty graficznej, jeżeli

od tej linii odchodzi jeszcze jedna końcówka 6pinowa, to to jest jedna i ta sama linia…

od zasilacza odchodzi pzrewód z dwoma wtyczkami (tymi białymi) a do karty mam specjalna złaczkę gdzie z jednej strony jest wtyczka 6 pinowa a z drugiej strony rozdziela się na dwie wtyczki( te białe). I czy moge pod te dwie wtyczki podłaczyc te dwie wtyczki z jednego pzrewodu ktory idzie od zasilacza?

Nie znam się za bardzo na napieciu i mocy ale patzrałem na necie że te katody pobierają tylko 3 W mocy wiec wydaje mi sie że taka ilość nie powinna wpłynąć na to że karta dostaje za mało mocy. Wcześniej miałem panel cyfrowy i wszystko dzialalo dobrze.

Zapewne masz na mysli złącza molex 4pinowe, a to nie jest osobna linia dla karty graficznej,

tym bardziej że zasilasz ja przez przejściówkę…

Możesz też, podłączyć każdą białą wtyczkę pod osobny przewód z zasilacza, ale podejrzewam że wyjdzie na jedno i to samo…

Mnie się wydaję tak samo, a może panel pobierał tylko 1.5Wata ? Nie wiem…