Problem z podłączenieniem sieci WIFI

Witam! W ostatnich dniach zakupiłem router Skyracer WBR 244. Gdy go podłaczyłem i skonfigurowałem do pracy w sieci WIFI okazało się, ze laptop nie wykrywa sieci. Posiadam Fujitsu Siemens Amilo v3515. Gdy zakupiłem sprzęt posiadał on już zainstalowany system operacyjny i komputer wykrywał kilka sieci bezprzewodowych, w których zasięgu się znajduje. Po re instalacji systemu przy zegarku wyświetla się przekreślona ikona sieci bezprzewodowych, a komputer nie wykrywa żadnej sieci. Co może być nie tak z ustawieniami komputera, i co mam zrobić, aby komputer zaczął działać w sieci WiFi.

Dziękuje za wszelką pomoc!

Pozdrawiam!

jaką masz antenę do tego routera?

w jakiej sieci działa ci laptop bez routera?

Router posiada dwie antenki wbudowane w obudowe. Na codzien korzystam z internetui dostarczonego przez Aster City, pobprzez modem i kabel. Chciałem podłączyć kabelek z interkeim do routera, a nastepnie rozdzielic ten sygnał na stacjonarny komputer poprzez kabelek i na lptopa poprzez wifi.

Masz prawidłowo skonfigurowane WAN oraz LAN na tym routerze??

karta wifi na laptopku ma dynamiczne czy stałe IP i czy jest odpowiednio w routerze?

w laptopie dns, brama skonfigurowane czy dynamicznie?

Router konfigurowałem, tak jak podpowiedział mi poprzedni użytkownik sprzętu (sprzęt używany). We właściwościach połączenia włączyłem automatyczne pozyskiwanie adresu ip. co do ostatniego nie wiem. Najbardziej zastanawia mnie dlaczego komputer nie wykrywa innych sieci, tak jak to robił przed re instalacją.

dziwne faktycznie

ale raczej zastanów się nad konfiguracją routera !!

najważniejsza jest konfiguracja WAN masz tam wpisane IP modemu??

Wan ip jest ustawione na automatyczne. Nie rozumiem jednej rzeczy. Bo gdyby ip itp były źle poustawiane to laptop nie chciał by się połączyć, ale sieć jakąkolwiek powinien wykryć tak?

sieć raczej tak też nie wiem o co chodzi z brakiem tego co widziałeś…

WAN musisz ustawić jak adres modemu!! inaczej nie zadziała!!

w tkaim razie jak mam sprawdzić adres modemu?

a w ustawieniach karty sieciowej masz ustawioną bramę?? jeśli tak to jest to adres modemu

Przejrzałem trochę postów. Jestem prawie pewien, że problem leży po stronie karty sieciowej. Komputer nie wykrywa sieci wifi. Wiem ze w okolicy sa dwie, wcześniej były widoczne teraz pojawia mi sie komunikat, “połączenie sieci bez przewodowej”, “nie połączono”. nie wiem co z tym zrobić…

Złączono Posta : 10.11.2007 (Sob) 21:03

No dobra jeden problem mam z głowy, komputer wykrywa sieć i nawet łączy sie z nią! :slight_smile: I tu pojawia sie kolejny, otóż stan tej sieci określony jest jako: ‘ograniczenie lub brak łączności’. Co robie nie tak? Podejrzewam, że teraz ja popełniłem błąd w konfiguracji. Może ktoś jeszcze pomóc? Pozdrawiam!

Złączono Posta : 10.11.2007 (Sob) 21:58

No to mam kolejny problem z głowy. Komputer widzi siec i łączy sie z nią. Problem nadal tkwi w tym, że nie działa internet… POMOCY!