Problem z podmianą pliku

Mam aplikację , która sie nie uruchamia, pokazuje że jest problem z plikiem wininet.dll.

Jak chcę podmienić ten plik z płyty i wklepuje komendę "Windows 2000/XP/2003:

  1. Umieszczasz CD Windowsa w napędzie.

  2. Start >>> Uruchom >>> cmd i wpisujesz komendę:

EXPAND X:\i386\WININET.DL_ C:\WINDOWS\SYSTEM32\WININET.DLL

X - tu podstawiasz literę CD-ROMu, użytkownicy Windows 2000 oczywiście wpisują C:\WINNT zamiast C:\WINDOWS.

Jeśli to zawiedzie należy uruchomić z CD XP tzw. Konsolę Odzyskiwania i wpisać w jej linii komend:

EXPAND X:\i386\WININET.DL_ C:\WINDOWS\SYSTEM32"

To potem jest napisane

“Nie można otworzyć pliku wyjściowego c:\windows\system32\wininet.dll”

Co to oznacza?

Mialem kiedys z tym problem sciagnalem sobie go z

http://www.dll-files.com/dllindex/dll-f … ml?wininet

rozpakowalem i skopiowalem do C/windows/system32

i jest oki :mrgreen:

Zrobiłam to ale wyskoczył komunikat; "C:\Document and settings\Jacek\pulpit\pobierane pliki\wininet.zip: Nie mogę utworzyć wininet.dll. Odmowa dostępu

winzip bo jest spakowane trzeba wypakowac plik np winrarem

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=3&id=629

Ależ ten komunikat pokazał mi właśnie winrar.

tu masz plik wypakowany

http://patrz.pl/?5190

przy sicaganiu zapisz go jako wininet.dll

lub mu zmien na taka nazwe i wklej do system32:)

Dzięki husar, ale u mnie nie jest to takie proste, umiem rozpakowywać pliki ale walczę z tym od dawna, nie mogę nic podmienić w system 32 bo wyskakuje że plik jest w użyciu, to samo w awaryjnym, Mało tego próbowałam dostać się do konsoli by z niej podmienić ale niestety z mojego CD nie wyskakuje opcja wyboru konsoli i tylko system zainstalował się na nowo. Musiałam kasować wpis w boot.ini by nie wybierać po zastartowaniu kompa z dwóch systemów. Ręce mi opadają i nikt mi nie może pomóc

skoro jest w uzyciu to widocznie jest na dysku ale moze uszkodzony odszukaj czy jest w windows/system32>wininet.dll(w folderze system32 wybierz widok>rozmiesc ikonny wedlug>nazwa latwiej go zlokalizujesz :))

wlacz tryb awaryjny usun i wklej ten plik co ja Ci podalem

W awaryjnym jak tylko kliknę usuń to pojawia sie okno plik jest w uzyciu i tak w kólko.

A wszystko w kompie działa tylko ten jedyny program się wywala,

inne działają.

oddlacz sie od neta w tym momencie jak bedziesz wlaczacz awaryjny i sprobuj tak(mozesz jeszcze oproznic pamiec przeglondarki cache ipt)zreszta niewiem czemu nieby nie mozesz naprawic tego w ten sposob co pisalas przez konsole? wsadzas plyte xp ustawiasz bootowanie z plyty i wybierasz pozniej pozaladowaniu wszystkiego literke R

??

Bez neta to samo, nie można skopiowac…plik jest w uzyciu…zamknij wszystkie programy…itd.

jaki masz windows xp ?

xp home z sp2

aha zapomniałam dodać że jest ta biblioteka w system32 i nawet jest napisane przy niej data ostatniej modyfikacji i jest to data SP2

no ale niby czemu nie mozesz naprawic windowsa bootujac go z plyty wybierz pozniej literke R (naprawa)

No własnie czemu?

nie pojawia sie moment wyboru co chcę zrobić. Sam leci dalej i o nic nie pyta.