Problem z podpięciem CD-Romu!

(Psembol) #1

Tak jak w temacie mam problem z podpięciem CD-romu , miałem podpiety przez tą zwykłą taśme , ale postanowiłem zmienić ją bo jest dosyć nieporęczna . Wymieniłem na coś takiego http://allegro.pl/przejscowka-adapter-a ... 35981.html , i jak podłączyłem wkładam płyte kontrolna troche mruga mruga gaśnie i nic .W mój komputer nie wykrywa CD-romu !!

(SilberPunkt) #2

Co wpisałeś w formularzu dostawy? SATA-ATA czy ATA-SATA? Na aukcji nie wynika wprost która przejściówka jest SATA-ATA a która ATA-SATA ale po konstrukcji przejściówki wnioskuję, że tą płaską wygodniej wpinać w płytę główną a więc służy do podłączenia napędów SATA do płyty poprzez kontroler ATA. Tą kątową wygodniej umieścić w napędzie ATA i z jej pomocą podłączyć taki napęd do SATA na płycie głównej.

Moim zdaniem albo źle zamówiłeś albo źle zrealizowano zamówienie.

:roll:

(Psembol) #3

Zamówiłem z ata na sata !!

(SilberPunkt) #4

Czyli zamówiłeś źle. Przeczytałeś dokładnie treść aukcji?

"jeśli masz urządzenie ATA a chcesz podłączyć go do płyty głównej SATA wybierz przejściówkę SATA-ATA"

"jeśli masz dysk SATA który chcesz podłączyć do płyty ATA wybierz przejściówkę ATA-SATA"

Ty masz urządzenie ATA - natomiast wpisując w formularzu dostawy "ata na sata" zamówiłeś nie to co Ci potrzebne.

Nie pozostaje Ci więc nic innego jak zamówić ponownie właściwą przejściówkę wpisując w formularzu dostawy "SATA-ATA".

(Psembol) #5

Ale ja mam Cd-rom na ata a chce podpiac na sata !!

(Kris-is) #6

Nie czytasz ze zrozumieniem opisu na Allegro i do kogo masz pretensje :roll:

A przejściówka ATA-SATA służy według opisu tylko do podłączenia dysków SATA (tam w opisie nie ma nic o CD-ROMach SATA itp.) do płyt głównych ATA (nie wiem jak się mogłeś pomylić skoro nie było w opisie tej przejściówki nic o CD-ROMach :o). Już to samo za siebie mówi, ale może żeby było jaśniej:

• płyta główna z SATA i urządzenie ATA - dlatego trzeba zastosować przejściówkę SATA-ATA

• płyta główna z ATA i urządzenie SATA - dlatego trzeba zastosować przejściówkę ATA-SATA

Kolejność wtyków w przejściówce powinieneś uwzględnić od strony płyt głównej (płyta gł. SATA - cd-rom ATA), a nie od strony podłączanego urządzenia do płyty głównej, bo jak by nie patrzeć to płyta główna jest ważniejsza od CD-ROMu - w końcu bez CD-ROMu można by się jeszcze obejść, ale jakby nie było płyty głównej, to gdzie wtedy podłączyć CD-ROM, dysk i tym podobne urządzenia, nie wspominając już o procesorze :smiley:

Więc skoro masz CD-ROM z ATA i chcesz podpiąć go do płyty głównej do wejścia SATA, to potrzebujesz przejściówki SATA-ATA, a więc jak zamówiłeś ATA-SATA to Ty popełniłeś błąd, a nie sprzedawca. Możesz iść nawet i do sądu, ale sędzia w takim przypadku i tak nie będzie wzruszony twoim krzykiem - Ty zamawiałeś to co zamawiałeś, sprzedawca wysłał to co zamawiałeś, czego jeszcze chcesz [-X

(SilberPunkt) #7

Kris-is... ale my tu mówimy o przejściówce za... 2,99 zł! Przecież tego się nie opłaca odsyłać* nawet jak się zepsuje na gwarancji! :lol:

Bambustysiąc... nie zachowuj się jak dziecko - zamów se jeszcze raz właściwy produkt! Pewnie kiedyś Ci się ta obecna przejściówka przyda!

* oczywiście w tym przypadku nie ma nawet ku temu podstaw

(Psembol) #8

No macie racje moj błąd , zle zrozumiałem :frowning: