Problem z podpięciem grafiki - za mało wtyczek?

Witam!To mój pierwszy post na forum, prosiłbym o pomoc (i wyrozumiałość :wink: ). Posiadam zasilacz Delta electronics 450 watt, zasilacz sam w sobie nie najgorszy ale jest strasznie ubogi we wtyczki zasilające. Są 2 kable po 2 molexy (czyli 4 w sumie), nie ma kabla zakończonego wtyczką 6 pin (sic!). Wiem że są przejściówki z molexa na 6 pin ale tu właśnie mam dylemat i wątpliwość. Czy w takim przypadku tym zasilaczem zasilę kartę grafiki mającą 2 gniazda zasilające 6 pin? Jednym kablem zasilam DVD i dysk (z przejściówka SATA) więc zostają mi 2 molexy ale jedna przejściówka 6 pin wymaga dwóch molexów więc wychodzi na to że brakuje mi jeszcze dwóch. Da się to jakoś rozwiązać? Rozdzielacz z molex na 2 molex i wtedy w te dwa przejściówka na 6 pin? Pachnie mi to przesadnym kombinatorstwem :wink: Proszę o pomoc i z góry dziękuję

Edit. Da się może jakoś wykorzystać dwie wtyczki to są jak się nie mylę molex mini (takie jak do zasilania stacji dyskietek)? Jedna ma oznaczenie P6 druga P8, obie na osobnych kablach.

Można podłączyć przez przejściówki - takie jakie są wymagane takie sobie kupisz i połączysz, ale jak masz jakąś lepszą kartę, to lepiej nie kombinuj na tym zasilaczu, bo po czasie się coś przegrzeje i przysmaży. Ten zasilacz chociaż ma 2 linie 12V?

Kurde czyli radeona 4870 jest sens tak podłączać? Wiadomo na ten czas to już nie jest rewelacja karta no ale jednak… Kupiłem go po super okazjonalnej cenie i jednak chciałbym go jakoś włączyć do zestawu ale jeśli ma to nie wypalić to nie będę kombinować :frowning: Zasilacz nie ma (raczej( drugiej linii 12V bo nic takiego na nim nie pisze więc…

To popatrz na naklejkę, czy masz oznaczenia 12V1, 12V2, oraz natęzenia.

http://benchit.pl/karty+graficzne/ATI/Radeon/HD+4870/-/512

TDP 160W czyli potrzebuje do 13 A. Jeśli masz procek na te 7A, lub lepszy 10A, to wychodzi 20-23A na jednej linii 12V, a to i tak nie wszystko. Ja bym nie ryzykował, możesz dojść do 85-90% wykorzystania linii 12V, może się okazać że będzie się komp resetował. Sprzętu sobie raczej nie spalisz, co najwyżej nagrzejesz, ale szkoda zasilacza.

Spróbować zawsze możesz;-)