Problem z podsieciami


(Suruf87) #1

Witam serdecznie.


(bachus) #2

Routing RV082 po stronie LAN? Router wie, że do 10.0.11.0 ma się dostać przez 10.0.11.100?


(Suruf87) #3

Śmiem twierdzić, że nie i nie. Można prosić w 3 słowach o podpowiedz w/w rzeczy. Tyle starczy i będę bardzo wdzięczny :) 


(bachus) #4

Rozrysuj to na wypadek, żeby nie drążyć tematu w złą stronę. Schemat jest pewniejszy.


(Suruf87) #5

Wielkie dzięki za zainteresowanie i pomoc poniżej załaczam jpega 


(mrcn.s) #6

Najprawdopodobniej masz routery RVS4000 ustawione jako bramy z NATem a nie jako same routery. Sytuacja jest mniej więcej taka, jak byś z Internetu chciał się wbić przez bramę do sieci wewnętrznej. Napisz jaką masz wersję RV082, bo w wersji do 2 włącznie te routery nie będą NATować adresów z podsieci innych niż z tej bezpośrednio skonfigurowanej na nim (choć wg dokumentacji powinno działać) . Jak masz wersję 4, to wtedy musisz w RVS-ach wyłączyć NATa a na RV082 zaznaczyć Multiple Subnets i podać tam swoje podsieci za RVS-ami, oraz na RV082 ustawić routing statyczny do sieci za RVS-ami jako default gtw podajc adresy WAN RVS-ów. Jak nie będziesz wiedział jak to dokładnie zrobić to napisz, gdzieś w serwisie mam te routery to mogę ci napisać dokładniejszą instrukcję.

Pozdrawiam,


(roobal) #7

Suruf87, zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.