Problem z podświetleniem matrycy

Cześć wszystkim,

Mam problem z podświetleniem matrycy w notebooku HP nx9005. Otóż obraz jest wyświetlany i patrząc pod odpowienim kątem coś widać. Natomiast jeżeli odpowiednio poruszam matrycą do przedu i do tył (tzn o kilkadziesąt stopni odchylając pokrywę od pionu to przodu i tyłu), to podświetlenie się włącza. A potem przy najmniejszym ruchu znowu się wyłącza.

Rozebrałem notebooka i trochę pomajstrowałem przy kablu łączącm płytę główną z matrycą. Jeżeli go odpowiednio mocno ścisnąłem zaginając w miejscu, gdzie były zawiasy od pokrywy, to podświetlenie wracało. Ale po kilku takich próbach juz żaden ucisk nic nie pomógł.

Moje pytanie jest takie: czy jest to bezwzględnie winia kabla (przetarł się) czy może mam jeszcze gdzieś szukać? I czy kabel można naprawiać na własną rękę czy też nalezy kupić nowy?

Dwa lata temu notebook był w serwisie gwarancyjnym i wymieniono wtedy w ramach gwarancji matrycę, płyte główną, procesor, wentylator, twardy dysk i flopa. Innymi słowy została tylko stara obudowa i stare kable…

Dzięki za uwagi,

Możliwe i to bardzo

Jeśli chodzi o kabel, to doradzam kupno nowego. Najprawdopodobniej to właśnie jego wina.

Pozdrawiam :slight_smile: