Problem z podzieleniem internetu na inne komputery

(fake300) #1

Witam.

Zakupilismy internet 100 mb. Kabel sieciowy jest podłaczony tylko do jednego komputera (laptopa). Okazuje sie ze po podlaczeniu kabla do innego komputera internet sie nie łaczy. Podłaczylismy kabel do routera i nadal dziala internet tylko na tym jednym komputerze. Dlaczego?

PS W innych komputerach wyskakuje powiadomienie że sieć nie moze odnalesc ip adresu komputera.

(Marekglapa) #2

Prawdopodobnie adres ip jest przydzielany po mac-u. Sklonuj adres mac z laptopa do routera na port wan i wtedy sprawdź czy internet będzie działał na wszystkich komputerach.

(fake300) #3

Mam 2gi problem. Nie mogę zalogować się do routera. Router micradigital adsl. Żródłem internetu jest kabel LAN (net 100mb/s), a nie adsl. Moze router jest zły?! Są jakies modele routera zeby podpiac kabel LAN tam gdzie jest ADSL? By kabel LAN był jakby kablem zrodłowym. Jak ktos wie o co mi chodzi prosze o pomoc:D

(MrAsusrp6) #4

Zacznijmy od początku:

-kto jest Twoim dostawcą internetu ?

(fake300) #5

Interner coś takiego. To jest Homenet, dostawca satra. http://www.speedtest.net/result/599310784.png . W pokoju jest kabel LAN, który działa tylko do 1 komputera. Mam router ktorym chcialbym rozdzielic internet pomiedzy 3 komputery, ale jest to router adsl wiec nawet sie zalogowac nie moge;/

(Ataserwis) #6

czyli nie masz routera, bo ten sie nie nadaje.

(fake300) #7

No mam ale jak sądze musdi byc to router DSL a nie ADSL tak ? Może polecilibyście cos do 200zł??

(MrAsusrp6) #8

Osobiście używam obecnie Linksys WRT 54g, kiedyś Pentagram, byłem i jestem z nich zadowolony.