Problem z pojawiającymi się reklamami i Avirą AntiVir

Ciągle wyskakują okna z reklamami, niezależnie od stron, na które wchodzę. Mniej więcej w tym samym okresie Avira AntiVir przestała automatycznie się uaktualniać. Jakkolwiek serwery Aviry są podobno przeciążone i należy próbować do skutku, to od jakiegoś miesiąca nie udała się automatyczna aktualizacja, więc raczej nie w tym rzecz. Po wgraniu na nowo ostatniej wersji również nic, podobnie przy próbie aktualizacji poprzez preupd.exe. Próba aktualizacji ciągle kończy się “Internet connection failed”.

Log HijackThis: http://wklej.org/id/64276/

I raport z Aviry AntiVir: http://wklej.org/id/64316/

Z góry dzięki za pomoc!

Błąd krytyczny: połączenia podczas pobierania za pośrednictwem serwera proxy systemu http://dl9.freeav.net/upd/idx/master.idx pliku nie powiodło się.

Tłumacz do ostatniego punktu raportu AVIRY

Poza tym musisz skonfigurować serwer Proxy wg tego http://banita.pl/konf/proxy.html

Konfiguracja proxy nic nie dala, ponownie “Internet connection failed” (nowy raport z Aviry: http://wklej.org/id/64379/)

Poza tym, mogę prosić o sprawdzenie loga z HijackThis?

Log czysty. Pobierz ComboFix wykonaj skanowanie systemu i daj z niego log na forum. Log wklej na wklej.org a w poście daj tylko link

http://wklej.org/id/64646/

Czysto. Przeskanuj system Malwarebytes’ Anti-Malware oraz Dr.WEB CureIt! usuń to co znajdą i daj z nich raport na forum

Jeśli używasz Firefoxa to sprawdź Narzędzia > OPcje >Zaawansowane >Sieć >Połączenie >Ustawienia > tu zaznacz

polecenie ; Automatycznie wykryj ustawienia serwerów proxy > OK

Czy tak masz zaznaczone?

Jeśli chodzi o Avirę, próbowałem już wcześniej z takimi ustawieniami połączenia, spróbowałem jeszcze raz - rezultat cały czas taki jak opisywałem powyżej.

Jeśli chodzi o log z Anti-Malware, to przy dokonywaniu aktualizacji, gdy aktualizowały się już pliki programu po ściągnięciu danych z serwera, wyskoczył błąd, że albo nie ma połączenia z internetem (co nie było prawdą), albo, że program jest zablokowany przez firewall. Istotnie był, ale po odblokowaniu przy każdej następnej próbie aktualizacji, także po ponownej instalacji programu, ciągle wyskakuje ten sam błąd i nie da się nawet połączyć z serwerem. Tak czy tak, wrzucam log zrobiony bez aktualizacji.

Anti-Malware: http://wklej.org/id/64931/

Dr.WEB: http://wklej.org/id/64933/

Usuń ręcznie folder C:\Qoobox oraz instalkę Combofix z dysku.

Użyj FixWareOut Być może będziesz musiał ustawić od nowa DNS’y. Daj z niego log.

Potem sprawdź, czy już działa aktualizacja. Jeśli tak - zaktualizuj Malwarebytes i Dr.WEB’a i ponownie przeskanuj system (usuwaj wszystko co znajdą)

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach Pomoc

Fixwareout: http://wklej.org/id/65184/

Niestety Malwerbyte dalej nie mogę zaktualizować. Za pierwszym razem, przed wyskoczeniem błędu, o którym pisałem wyżej, miałem w zakładce aktualizacji do wyboru serwer, z którego pobrać aktualizację. Teraz tego nie ma, nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie.

Może firewall blokuje połączenia? Wejdź w panel sterowania > centrum zabezpieczeń > zapora (wyłącz na chwile) i zobacz czy zadziała aktualizacja

Niestety, nawet z całkiem wyłączonym firewallem wyskakuje błąd przy aktualizacji i program dalej twierdzi, że albo nie ma połączenia albo blokuje go firewall (!)

We właściwościach Twojego połączenia internetowego masz wpisane DNS’y od dostawcy internetu / zaznaczone “uzyskaj adres serwera DNS automatycznie”?

Tak, mam zaznaczone “Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie”.

Wejdź w Start -> Uruchom -> cmd i wpisz ipconfig /flushdns. Później wpisz ipconfig /displaydns i wklej to co się wyświetli

http://wklej.org/id/65354/

Sprawdź czy działa aktualizacja

Dalej nie działa, ciągle to samo…

Odpal LSP-Fix i daj screenshot co widzisz

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/48e … 728a5.html