Problem z pojemnością dysku w Windows 7

Witam. Po zakupie laptopa, w którym mam zainstalowany Windows 7, występuje błąd związany z moim dyskiem twardym o pojemności 750 GB. Otóż system operacyjny pokazuje mi jedynie jedną partycję która ma 350 GB wolnego miejsca. W panelu zarządzania dyskami odnalazłem drugą partycję o podobnej pojemności (suma obu daje liczbę ok 750 GB), lecz niestety usunąłem ją, ponieważ byłem pewny że moje wolne miejsce przejdzie do tej partycji, która jest odczytywana przez OS. Proszę o pomoc w odzyskaniu moich cennych GB. Pozdrawiam

Usunąłeś partycję RECOVERY. W zarządzaniu dyskami możesz zmieniać wielkość partycji, zakładać nowe.

A może mi ktoś powiedzieć jak to dokładnie zrobić bo nie widzę tam takich opcji.

http://www.komputerswiat.pl/poradniki/p … ows-7.aspx

Partycja Recovery o pojemności 350GB ??

Chyba coś Ci się pomyliło.

Nic się nie pomyliło. Widziałem laptopa zaraz po zakupie. Dysk 1TB a partycja Recovery 500 GB.

To ja nie wiem, co za geniusze tworzą takie rzeczy.

Hej,

To zależy. Czasami takie duże partycje przywracania spełniają nie jedno, a dwa zadania: pierwsza z nich to możliwość przywracania fabrycznego obrazu systemu; druga to tworzenie regularnych back-up’ów obrazu systemu, dzięki czemu można przywrócić system z dowolnego okresu, a nie tylko ten fabryczny. Stąd też taki sporo rozmiar partycji recovery.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Moim zdaniem to powinno być oddzielone. Podstawowe recovery nie powinno zajmować tyle miejsca i powinno być odseparowane dla bezpieczeństwa.

to napisz jak odseparować tą partycje.

Hej,

Postulat jak najbardziej prawidłowy. Powinno, ale w niektórych przypadkach nie jest.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wykonywanie jakichkolwiek operacji na takich partycjach jest bardzo utrudnione, bo nie posiadają ustandaryzowanych formatów partycji, a konwertowanie ich bądź zmniejszanie poprzez edycję MBR’u powoduje, że Recovery staje się zupełnie nieprzydatne.

Pozdrawiam,

Dimatheus