Problem z pojemnością dysku

Witam. Mam taki problem z dyskiem C i D też, mój dysk C posiada 10 GB, a mój dysk D posiada 290 GB… I moje pytanie brzmi tak : Co zrobić, aby Dysk C miał 150 GB, a dysk D 150 GB chce tak wyrównać, a nie tak beznadziejnie. Wiem, że istnieje taka możliwość, tylko nie wiem jak zrobić taki zabieg. Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Polecam program Partition Manager, jednak wersja bezpłatna nie wprowadza zmian “w życie” czyli jest praktycznie bezużyteczna. :frowning:

Ale o ile się nie myle Dysk można podzielić na partycje, bez użycia żadnych programów :wink:

Owszem, to prawda, ale my mówimy o zupełnie innej sytuacji- o zmianie rozmiaru dysku.

Chyba najlepszym programem jest GParted - http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=59&id=1738 (najciemniej pod latarnią ;]).

Dobra ściągnę go, ale teraz powiesz co mam w nim zrobić ? Będę wdzięczny. :wink:

No nagrywasz na płytkę bo to .iso jest, odpalasz to jak system liveCD (w biosie musisz zmienic, żeby bootowało z napędu), no i sie uruchomi… a sama obsługa… łatwa jest… chyba jest po ang bo nie ma znaczka PL przy opisie, ale chyba sobie poradzisz?

A nie da się tego zrobić odręcznie jakoś, a nie takie kąbinacje… Jakieś biosy, nie wiem co to jest bios :?