Problem z połączeniem do internetu

No zainstalowałem sobie wreszcie Viste :frowning:

Ale jest problem, za żadne skarby świata nie moge do internetu się podłączyć :expressionless: Mam zrobione tak:

Jest sobie router do którego są podłączone 3 kompy (w tym jeden mój), router jest u sąsiada. Zawsze każdy system (XP, 2000, Ubuntu, Mandriva) bez problemu od razu się łączy (zainstaluje system, klikam Internet Explorer, albo Firefox, zaleznie od systemu :lol: i się ładuje), tylko Vista ma jakies problemy! Klikam Internet Explorer i “The page cannot be found”, na dole w tray’u jest ikonka która mówi, że nie jestem podłączony do internetu. Próbowałem uzywac tego biednego kreatora, ale co nei klikne to chce numer telefonu, nazwe uzytkownika i hasło :expressionless: Ja tego nie mam (ma to sąsiad). No to ja juz nie wiem :expressionless: Bez neta mam na Viście siedzieć? :expressionless:

Złączono Posta : 13.08.2006 (Nie) 11:12

PS. zainstalowałem sterowniki do karty sieciowej :lol:

i działa czy nie ;] ?

Gdy podepniesz kabel do sieciówki to coś się wyświetla? JAkieś aktywne połączenie czy nic w połączeniach sieciowych się nie dzieje?

Może poproś sąsiada o pomoc, aby Ci to wpisał jeśli nie chce podać :slight_smile:

Nareszcie znalazłem sposób żeby wejść do “Moje połaczenia sieciowe” :rotfl: I jest tam dokładnie to samo co w XP.

Sieć LAN lub szybki internet

Poniżej ikonka:

Połączenie lokalne

Wyłączone (w XP jest Połączono)

ULi PCi Fast Ethernet Controller

Jak dam połącz to wyskakuje, że nei można uzyskać adresu IP (mam we włąściwościach wszystko identycznie jak w XP). A jak dam Diagnose to pisze, że kabel od neta jest odłaczony (a jak widać na XP wszystko działa…). Dlaczego tak jest?

Złączono Posta : 13.08.2006 (Nie) 13:01

Odłaczyłem HUBa i podłączyłem kabel od neta bezpośrednio do karty sieciowej, teraz nei pisze, że kabel odłączony, ale coś innego…

Tutaj są screeny z tym komunikatem, i jak mam skonfigurowane to połączenie:

906cddcca5892989m.jpg

be0584f4ed212f5fm.jpg

:cry: