Problem z połączeniem do routera mimo posiadania Internetu

Witam. Po przeprowadzce do nowego mieszkania chciałem połączyć się z Internetem. Podłączyłem router, próbowałem się połączyć. Niby był dostęp, lecz Internetu nie ma. Myślałem, że to wina routera lub łącza. Ale wypożyczyłem laptopa od kolegi by przetestować Internet w moim mieszkaniu. Na jego lapku działa bez zarzutu. Pytałem też u sąsiadów - nie ma żadnego problemu. Co może być przyczyną? Pozdrawiam.

Jaki router i do czego go podłączyłeś.

Jest to router D-Link GO-RT-N150. Podłączyłem do gniazdka w ścianie, z tyłu do gniazda “INTERNET”, jako, że modemu nie mam, gniazda LAN są puste.

I jak podłączasz swojego laptopa, to internetu nie ma, podczas gdy podłączasz laptopa pożyczonego internet jest ? Jeśli tak, to problemem jest konfiguracja sieci na twoim laptopie.

Bardziej interesującym jest fakt, o którym nie piszesz: czy w tym twoim nowym mieszkaniu w gniazdku do którego podłączasz router w ogóle jest internet…

Tak, dokładnie. Korzystając z routera (jak i bezpośrednio z kabla) Internet jest na pożyczonym lapku, na moim wciąż brak. Internet jest, no bo jakby inaczej był na telefonach i laptopie? :slight_smile: