Problem z połączeniem do serwera

Witam, gram w grę, i od pewnego czasu strasznie mnie laguje. Prawdopodobnie jest to wina serwera, do którego mój komputer się podłącza, ponieważ nie jest to wina mojego dostawcy internetu, żaden program ani ściągane pliki nie zamulają mi internetu ( ping w normie ok. 20-25). Chciałbym się dowiedzieć czy jest jakiś sposób, aby podłączyć się do innego serwera, jakiś program lub ustawienia na pc lub może ktoś zna sposób, aby rozwiązać ten problem.

slangen , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ, inaczej temat zostanie przeniesiony :arrow: do śmietnika

Zapoznaj się TYMI informacjami.

Jaka gra, jaki serwer, jaki dostawca? Takie informacje to podstawa bez tego ciężko coś poradzić. Przyczyną lagów może być blokada portów, na których działa gra, kiedyś miałem podobnie i musiałem zgłosić adminowi, które porty ma przekierować.

Pozdrawiam!

Gram na niemieckim serwerze, nigdy wcześniej mnie nie lagowało ( mam tego dostawcę internetu od około roku, komputer też ) Internet może i słaby, bo 1 mb, ale nigdy nie miałem problemów z innymi grami np. cs, przeglądarka zawsze działa szybko, wszystko jest jak należy. Gra, w którą gram to tibia, nie gram za dużo (głównie w weekend mam trochę czasu). Na koniec dam screena, jest to połączenie mojego komputera z serwerami niemieckimi i amerykanskimi ( ja gram na niemieckim) http://img687.imageshack.us/img687/6484/serwye.jpg

Szybkość łącza nie koniecznie musi wpływać na lagowanie, też mam 1Mb i jak gram to mam pingi 20-25ms i gry się nie tną a zdarzyło mi się całkiem niedawno mieć dostęp do neta o szybkości łącza 100kb/s i grałem w MOHAAS i grało się całkiem przyzwoicie. Nie napisałeś jakiego masz neta, może masz radiówkę, kiedyś miałem połączenie radiowe 4Mb/s a pingi miałem od 400 - 999 i jak pisałem musiałem adminowi zgłosić porty do przekierowania i pingi spadły do ~50ms ale mimo wszystko lekki spadek sygnału albo chwilowe zakłócenia powodowały przycinanie się gry, być może ktoś coś nagrzebał u twojego dostawcy i stąd nagłe problemy, zgłoś się do dostawcy u mnie często po awarii mieli tak namieszane w ustawieniach, że głowa boli, dlatego zrezygnowałem z tak nieprofesjonalnie świadczonych usług :slight_smile:

Pozdrawiam!

Jak miałem radiówkę 4 mb to w ogóle nie dało się grać, teraz mam modem na kabel i nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się, żeby mnie lagowało, podczas lagów ping się nie zmienia ( cały czas 20-25), nie wiem w czym problem, mam teraz chwilę, żeby pograć, no ale cóż, po prostu się nie da, a usługodawcy zapewniali mnie, że problem nie tkwi po ich stronie, z ich usług korzystam około roku, i nigdy nie było z nimi żadnego problemu. Kiedyś miałem neostradę, więc często występowały jakieś komplikacje ( net padał, lagi, przeglądarka wolno chodziła).

Jeśli podłączasz się do niemieckiego serwera będąc równocześnie w polskiej lokalizacji, to nie możesz liczyć na zadawalające pingi. Zaś jeśli strasznie Tobie zależy na niskich pingach, to najlepiej skorzystaj z dobrego dostawcy internetu z sensownym peeringiem.