Problem z połączeniem dwóch komputerów w Sieć w VISTA!

Witam;) Mam Viste Ultimate 32 bit

Posiadam Dostęp do neta no ale chciałem się połączyć z drugim komputerem by móc pliki przesyłać i korzystać z jednej drukarki… Zakupiłem do mojego kompa drugą karte sieciową zrobiłem kabelek skrętke podłączyłem Ustawiłem tak aby to połączenie było tylko lokalne gdyż nie chce by na drugim kompie był internet.

A Problemem jest to tamten komputer widzi mnie i moje pliki i może drukować na mojej drukarce (tam jest XP) a gdy ja chce wejść na tamten komputer to Wychodzi okienko Łączenie z BOGO i prosi o Nazwe użytkownika i Hasło :expressionless: dlaczego ? o jakiego użytkowanika i o jakie Hasło mu chodzi ?

Komputery muszą być w tej samej grupie roboczej. Najlepiej gdyby nazwy użytkowników na nich były różne. Dodatkowo oglądnij , mimo iż dotyczy ona XP.

To akurat nie ma żadnego znaczenia.

@ siwy_155 - Oba komputery muszą być w jednej grupie roboczej, dodatkowo na XP należy przepuścić Kreatora konfiguracji sieci i zrestartować komputer.

A jeśli pyta o nazwę użytkownika i hasło, to chodzi o Twojego użytkownika i jego hasło z Visty.

[edit]poprawiłem “płyty”, na “Visty”, nie wiem czemu takie coś napisałem ;)[/edit]

Jakiego jego Hasło z Płyty ? skąd się mogę dowiedzieć to Hasło ? gdzie to sprawdzić na tamtym komputerze ?

Dałem obydwa do tej samej grupy i dziala wszystko :wink: Temat do zamkniecia :wink: