Problem z połączeniem karty sieciowej i rutera PENTAGRAM

Witam wszystkich forumowiczów i proszę o pomoc.

Na początek krótki opis co było powodem problemu.

Mianowicie - coś mnie podkusiło w zeszłym tygodniu, żeby “wypróbować” W8 na moim PC.

Zainstalowałem - później musiałem sformatować dysk, żeby wrócić do W7 64bit.

I tu zaczął się problem z konfiguracją połączenia pomiędzy ruterem PENTAGRAM CERBERUS P6362 a kartą sieciową Pentagram HorNET Wi-Fi PCI 11n P 6121-L1

Problem wygląda następująco: HorNET widzi sieć (SSID), natomiast po kliknięciu w Połącz wyskakuje monit: Wpisz klucz zabezpieczeń sieci - wpisuję i enter i wyskakuje “dymek” Klucz lub hasło są niepoprawne…

Nie wiem co jest nie tak - stery karty sieciowej ściągnięte ze strony producenta, OS świeżo po formacie, ruter kilkakrotnie resetowany “na twardo”…

Zmieniałem porty PCI i po wprowadzaniu POPRAWNEGO klucza (bo netbook i smartfon na nim działają) też nic się nie zmienia. Wciąż info o braku poprawności klucza lub hasła…

I nie wiem co mam robić dalej - gdzie coś przełączać. Może ktoś się spotkał z takim problemem i może mi pomóc…

Pozdrawiam

PS - w momencie wyłączenia na ruterze zabezpieczeń mogę się połączyć z netem… Po włączeniu WPA-Personal, WPA2-Personal (tryb szyfrowania AES) nie mogę się znów połączyć - co mam zrobić w PC żeby to zmienić?

Grzesiek

Dodane 12.02.2012 (N) 0:58

Witam ponownie.

Drążenie tematu i myślenie ma kolosalną jednak przyszłość :slight_smile:

Problem siedział w sterownikach Ralinka - niestety Pentagram nie updatuje sterów do swoich produktów (zatrzymali się na Vista) - dlatego podaję linka do bezpośredniej strony Ralinka z najświeższymi driverami jak i UI

http://www.ralinktech.com/en/04_support … php?sn=500

Jedyną rzeczą jaką musicie wiedzieć - to jaki macie chipset - info do znalezienia w instrukcji.

Czyli reasumując - trzeba zainstalować najświeższe drivery (pod win 7 32 lub 64 bit) i wszystko hula jak złoto :slight_smile:

ZAMYKAM TEMAT