Problem z połączeniem kompów przez Lan

Witam, kupiłem kabel skrętke do lanu i chciałem połączyć pc i laptopa, gdy wkładam kabel do gniazda lan w laptopie wszystko jest ok, wykrywa połączenie i ikonka dwóch monitorów w trayu miga i pisze ze kabel podłączony , ale przez jakiś czas dopuki nie wykryje ze niema się z czym połączyć, gdyż kiedy w pc podłączam drugą końcówkę kabla nic sie nie dzieje, a ikonka połączenia sieciowego w trayu jest martwa i pisze ze kabel odłączony. Sprawdzałem właściwości połączenia na PC i zamiast urządzenia takiego jak na laptopie mam jakieś Bluetoth PAN network adapter. Jak to usunąć żeby było urządzenie domyślne lub żeby wybrać przez co ma się łączyć ? No i co w ogóle mam zrobić bo już sam niewiem

Sprawdz czy w pc masz poprawnie zainstalowane sterowniki od sieciówki, ewentualnie zainstaluj sterowniki od chipsetu jesli jest to sieciówka zintegrowana. ewentualnie uszkodzony jest kabel

Wejdź w menedżer urządzeń (menu start->uruchom->wpisz devmgmt.msc ) i zobacz, czy karta sieciowa jest zainstalowana. Kabel jest skrosowany?

Raczej na bank zintegrowana, czyli poprostu zainstalować kartę sieciową od nowa tak? A jak sprawdzić czy sterowniki są poprawnie zainstalowane??

kabel krosowany, a instalka karty z płyty kazała mi skonfigurować urządzenie w panelu sterowania, a jak to zrobić?

karta nie jest zainstalowana zamiast niej jest w “karty sieciowe” te bluetooth pan network adapter ;/

A posiadasz bluetootha? Jeśli tak, to może karta LAN jest wyłączona w Biosie? Wejdź do niego klawiszem DEL (ewentualnie F2) przy starcie komputera i w oknie Integrated Peripherals, sprawdź, czy karta sieciowa jest włączona (Onboard H/W Lan ustawione na enabled).

bluetootha jakiś czas temu instalowałem, przed chwilą wywaliłem to z systemu i teraz sprawdzę w biosie czy jest karta bo teraz niema żadnej pokazanej, zaraz dam znać :slight_smile:

karta była wyłączona , włączyłem i zaistniała w systemie, dzięki:) ale pisze ze brak łączności , teraz powinienem skonfigurować połączenie?

Oki, wszystko działa pięknie :smiley: Dziękli za pomoc, jesteście kochani :wink: =D>

oki wszystko działa, dzięki wielkie jesteście kochani :smiley:

Jaki masz system na 2 komputerach, jesli Vista-Vista to nie bedzie potrzebna zadna konfiguracja tylko wystarczy włączyc odnajdywanie sieci i ewentualnie udeostepnianie plików, dla tych samych uslug dodac wyjatek w zaporze windowsa. Jesli masz 2 komputery z Xp to musisz kazdemu z nich przypisac indywidualny adres IP w protokole TC/IP