Problem z połączeniem laptopa z kompem

Witajcie, wiem, że ten post przewija sie na tysiącach forum itd. Jednak za każdym razem podane są numery ip jakie trzeba ustawić po 2 stronach kart sieciowych i tyle.

Mam pytanie, jak skonfigurować połączenia sieciowe abym mógł przesłać pliki z Win Xp na Viste. Chcę łączyć sie kablem “skrosowanym”. Ustawiam

ip i maske domyslna (automatycznie sie ustawia) 192.168.0.1 w laptopie i 192.168.0.2 w komp, mam niby te same grupy robocze na obydwu, niestety komputery siebie nie widza, co prawda jakieś połączenie nawiązują, jednak w systemach ich nie widać.

Stąd moje pytanie o jakiś tutorial, krok po kroczku, jak ustawić viste i xp abym mógł swobodnie przesyłać pliki.

pozdrawiam

Witam,

polecam to:

viewtopic.php?f=2&t=228186#p1504522

Pozdrawiam,

Rafał

Sprawa wyglada tak:

-jak sprawdzam ping w xp to w obie strony jest, natomiast pod vistą wyslane=4 odebrane=0

  • w sieci w visie widac 2 kompy, jednak nie mogę połączyć się tym z system xp

  • w xp w sieci widze tylko pliki z dziwnych folderem, jednak mam ciagle jakies problemy z udstepnieniem czegos

  • dop kiedy ustawiłem hasla na obydwu vista zobaczyla stary komputer

Jak klikam mapa sieci w visicie, wyglada to tak:

Komp(vista)-------brama

Na dole

Nie można umieścić na mapie następujących wykrytych urządzeń

Komp(Xp)

Skoro na obu komputerach po ustawiłeś ręcznie ip i brakme to upewnij się, że są w tej samej grupie roboczej następnie na kompie z vistą wejdź do “Centrum sieci i udostępniania” i włącz opcje:

  • Odnajdowanie sieci

  • Udostępnianie plików

  • Udostępnianie folderu publicznego

Wyłącz natomiast opcje “Udostępnianie chronione hasłem”

Teraz vista powinna pozwolić obu komputerom widzieć się wzajemnie o ile jakiś antyvirus nie blokuje jeśli tak to musisz dokonać odpowiedni wpis w bramce zaufania lub wyłączyć antyvirusa… Następnie pod vistą zaznaczasz jakiś folder i PPM > Udostępnianie dalej wybierasz i dodajesz do listy “Gość; Wszyscy” i nadajesz im prawa “Współwłaściciel” Udostępnij… czekasz aż kreator zrobi swoje i to tyle… Udostępniasz jakiś folder lub dysk pod XP i już masz gdzie ładować pliki w obie strony :wink:

Do tego trzeba jeszcze:

  • uruchomić kreatora konfiguracji sieci w XP

  • w obu systemach sprawdzić, czy firewalle nie blokują otoczenia sieciowego