Problem z połączeniem laptopa z routerem


(Piotrkijak) #1

Witam, mam problem z konfiguracją sieci. Jeden komputer(pecet) podłączony jest kablem pod router, natomiast laptop bezprzewodowo. Niestety przypadkowo router'owi przywróciłem ustawienia domyślne i na laptopie co jakiś czas zrywane jest połączenie i pisze, że trwa pobieranie adresu sieciowego i tak cały czas, lub też czasami wyskakuje informacja o ograniczonej łączności. Grzebiąc w ustawieniach, zauważyłem, że podczas wyświetlenia komunikatu o ograniczonej łączności pokazał się zamiast adresu ip 192.168.xx.xx ip 169.254.xx.xx. Co trzeba ustawić w routerze, aby spowrotem był przydzielany właściwy adres ip?


(Dimatheus) #2

Hej,

Przywracając router do ustawień domyślnych, skasowaniu uległa też lista adresów MAC kart bezprzewodowych, które mogą korzystać z połączenia z routerem. Najlepiej wejdź do ustawień routera poprzez komputer podłączony kablowo i poszukaj czegoś w stylu MAC Adress - następnie dodaj w niej adres MAC swojej bezprzewodowej karty sieciowej. Ewentualnie - ale zależy to od routera - możesz poszukać, czy na obudowie routera nie ma przycisku, którym można zarejestrować kartę bez wpisywania jej MAC'u (zostanie od dodany automatycznie) - najczęściej przycisk ten opisany jest jako REG.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(bachus) #3
  • co to za router? Ma możliwość regulacji mocy nadawczej?

  • czy zmieniłeś sposób szyfrowania?

-- Dodane 15.11.2009 (N) 13:14 --

Czytałeś całość? Połączenie uzyskał.


(Piotrkijak) #4

Router to Cerberus 802.11G lite firmy Pentagram... Aha, zapomniałem wspomnieć jeszcze, że pecet łączy się bez problemu, tylko laptop ma problemy...

Problem rozwiązany, okazało się, że przyczyną były złe ustawienia w zakładce wan i router nie przydzielał laptopowi ip...


(Dimatheus) #5

Hej,

Faktycznie... Nie wiem dlaczego mi się przeczytało, że cały czas trwa pobieranie adresu sieciowego... Drobna nadinterpretacja. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus