Problem z połączeniem laptopa z routerem

Witam, mam problem z konfiguracją sieci. Jeden komputer(pecet) podłączony jest kablem pod router, natomiast laptop bezprzewodowo. Niestety przypadkowo router’owi przywróciłem ustawienia domyślne i na laptopie co jakiś czas zrywane jest połączenie i pisze, że trwa pobieranie adresu sieciowego i tak cały czas, lub też czasami wyskakuje informacja o ograniczonej łączności. Grzebiąc w ustawieniach, zauważyłem, że podczas wyświetlenia komunikatu o ograniczonej łączności pokazał się zamiast adresu ip 192.168.xx.xx ip 169.254.xx.xx. Co trzeba ustawić w routerze, aby spowrotem był przydzielany właściwy adres ip?

Hej,

Przywracając router do ustawień domyślnych, skasowaniu uległa też lista adresów MAC kart bezprzewodowych, które mogą korzystać z połączenia z routerem. Najlepiej wejdź do ustawień routera poprzez komputer podłączony kablowo i poszukaj czegoś w stylu MAC Adress - następnie dodaj w niej adres MAC swojej bezprzewodowej karty sieciowej. Ewentualnie - ale zależy to od routera - możesz poszukać, czy na obudowie routera nie ma przycisku, którym można zarejestrować kartę bez wpisywania jej MAC’u (zostanie od dodany automatycznie) - najczęściej przycisk ten opisany jest jako REG.

Pozdrawiam,

Dimatheus

  • co to za router? Ma możliwość regulacji mocy nadawczej?

  • czy zmieniłeś sposób szyfrowania?

Dodane 15.11.2009 (N) 13:14

Czytałeś całość? Połączenie uzyskał.

Router to Cerberus 802.11G lite firmy Pentagram… Aha, zapomniałem wspomnieć jeszcze, że pecet łączy się bez problemu, tylko laptop ma problemy…

Problem rozwiązany, okazało się, że przyczyną były złe ustawienia w zakładce wan i router nie przydzielał laptopowi ip…

Hej,

Faktycznie… Nie wiem dlaczego mi się przeczytało, że cały czas trwa pobieranie adresu sieciowego… Drobna nadinterpretacja. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus