Problem z połączeniem laptopa z ruterem przez Wi-Fi. Połączenie działa tylko przez kabel

Witam mam problem z internetem w domu. Kupiłem ruter Pentagram P6361 zrobiłem wszystko tak jak było napisane i fakt wi-fi działa ale nie moge przez wifi połączyć się laptopem tylko przez kabel. Laptop nie jest stary ma chyba ze 2 latka “Samsung 300e”. Wi-fi w lapku działa bo jak tworze router w smartfonie to wykrywa i się łączy. Bede bardzo wdzięczny za pomoc. Dodam jeszcze ze Wi-fi w smartwonach śmiga normalnie i do tego w telewizorze tak samo. Internet mamy z Euronetu. Prosiłbym o wytłumaczenie co mam zrobić raczej łopatologicznie bo totalnie sie na tym nie znam.

Po pierwsze - może z łaski swojej następnym razem przeczytasz opisy działów przed założeniem tematu?

Po drugie - proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.