Problem z połączeniem PC --> NOkIA 6020 przez kabel CA-42

Witam. Mam problem z połączeniem tego telefonu z PC przez kabel CA-42 (USB).

Zainstalowałem sterownik kabla, sciagnalem i zaisnstalowalem sterownik tela i PC SIUTE i jak klikam w pc siute na ‘uzyskaj połączenie’ pojawia mi sie okienko.

Wybieram rodzaj połączenia (kabel)

i daje dalej i mi sie pojawia taki komunikat

"sprawdź czy telefon nie jest zablokowany za pomocą kodu zabezpieczającego"

Co to wogole jest?

I dalej nie idzie… co zrobic? pomocy!

Mam to samo z Nokią 6070. I co, nikt nie wie co ztym zrobić??? :shock:

Jest to dodatkowe zabezpieczenie telefonu działa jak kod pin,standartowe ustawienie hasła to 12345,zmieniamy wszystko w menu zabezpieczenia.

Mam ten sam problem. Jak usnąć ten kod, lub jak skonfigurować program, żeby go omijał?

Też się dołączam do tej “listy”. Całe “łączenie” z telefonem zatrzymuje się w tym właśnie momencie (nokia 3100). A kod zabezpieczający jest ustawiony na 12345. Więc nie wiem

Spróbujcie podłączyć telefony do programu Mobiledit.

to tez nie wykrywa noki 6030 :frowning:

Ale mi właśnie chodzi o PC Suite. Nie chce Mobiledit bo to badziewie

Właśnie “badziewie” to jest PC Suite na 100 telefonów wykrywa 4 a Mobil 80 :stuck_out_tongue:

Ale nokię 3100 (ogólnie dużo większą część S40) wykrywa i współpracuje (przynajmniej powinien). Poza tym ma szereg funkcji i opcji, o których w innych programach nawet nie ma mowy. Poleciłbym raczej Oxygen Phone Manager II (w wersji niezarejestrowanej posiada funkcje podobne do Mobiledit)

U mnie nawet oxygen nie wykrywa telefonu…

Jaki telefon?

Nokia 6070

A kabelek? Domyślam się że nie oryginał :stuck_out_tongue: Spróbuj podłączyć ten sam kabel i to samo oprogramowanie do innego kompatybilnego telefonu (może kabelek jest wadliwy)

Mam kabelek CA-42. Raczej nie jest wadliwy, bo już 2 razy w sklepie wymieniałem i cały czas to samo. Nokia PC Suite wyświetlała info o tym kodzie zabezpieczającym, więc nie wiem co jest nie tak.

PC Suite cały czas wyświetla ten komunikat (równie dobrze możesz odłączyć kabelek od kompa i próbować się połączyć z telefonem przez PC Suite)

A Twój kabel radzę jednak sprawdzić z jakimś innym telefonem, który na przykład już wcześniej był łączony z kompem w ten sposób (chyba że niepoprawnie skonfigurowałeś OPM :P)

Nie mam innego telefonu pasującego pod ten kabel. Może noobskie pytanie, ale to moja pierwsze próba podłączenia fona pod kompa: co to jest te OPM?

OPM->Oxygen Phone Manager :slight_smile:

Poszukaj kogoś z telefonem pasującym do tego kabla (każdy z tych “dzisiejszych” powinien się dać podłączyć: 3100,6100,6230i,6030,6610,6610i->te napewno :))

Telefon po podłączeniu kabla wyrzuca monit, że urządzenie jest niekompatybilne, a opm nie wykrywa telefonu.

Tutaj nie chodzi o oprogramowanie tylko jednak o sam kabel. Najlpiej go sprawdź na innym telefonie (lub od razu kup nowy)