Problem z połączeniem przez Hamachi pod videostradą

Witam,

Chcielibyśmy prosić o pomoc w następującym problemie.

Dotychczas korzystaliśmy ( ja i moja dziewczyna ) z wirtualnej sieci lokalnej Hamachi aby grać w Heroes of Might and Magic 3 ( ponieważ gramy przez internet, każde ze swojego mieszkania ). Wszystko działało, bez większych problemów. Niestety, ona zmieniła usługę i ma teraz videostradę z liveboxem. Od momentu podłączenia liveboxa nie możemy w żaden sposób się połączyć przez naszą sieć Hamachi. Bo choć teoretycznie połączenie istnieje i figurujemy na liście Hamachi jako zielone gwiazdki jak poprzednio, możemy rozmawiać poprzez czat Hamachi, to żadne z nas nie widzi serwera gry zakładane przez drugie. Od ponad tygodnia szukamy po sieci rozwiązania problemu, jednak żadna z naszych dotychczasowych prób skonfigurowania liveboxa nie zakończyła sie sukcesem.

Znaleźlismy artykuł o portach wykorzystywanych przez grę:

http://www.findports.com/document.php?id=442

Porty wykorzystywane przez Hamachi:

http://logmeinwiki.com/wiki/Hamachi:Ports_and_Protocols

Próbowaliśmy sposobów:

http://www.jakzrobic.info/jz157_przekie … vebox.html

http://www.cscenter.pl/baza_poradnikow_ … trada.html ( właściwie to te same )

Przy portach próbowaliśmy wpisywać cały zakres, próbowaliśmy wyłączać zupełnie zaporę sieciową ( w pomocy telefonicznej nie chciano nam udzielić informacji, ale ostatecznie udało się wywalczyć rozmowę z kierownikiem i ten poradził nam by poszukać właśnie nie w serwerach LAN lecz w zaporze liveboxa ).

Być może robiliśmy coś źle, nie znamy się na tyle dobrze na sieciach i konfiguracji liveboxów by sobie poradzić z tym problemem. Bylibyśmy niezmiernie wdzięczni za pomoc, wyjaśniającą krok po kroku jak rozwiązać ten problem.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.