Problem z polaczeniem sie do rutera


(wojtek 24) #1

Witam

Mam problem po zmienieniu nazwy sieci wyskoczyło mi ze "system winows nie może odnależć certyfikatu do zalogowania użytkownika " i tak sie dzieje jak sie chce polączyć z siecią przez wifi przez kabel nie ma problemu łaczy sie bez zastrzeżeń proszę o pomoc. Dzięki z góry


(Dimatheus) #2

Witam !!

Rozumiem, że nazwę sieci zmieniłeś w router'ze. Jeśli tak, to niestety normalne, że nie chce Ci się komputer łączyć przez Wi-Fi. Nazwa sieci jest wyznacznikiem, dzięki któremu można zidentyfikować sieć, a później podając na przykład klucz zabezpieczający połączyć się z nią. Przy połączeniu kablowym nie ma problemu, bo nazwa sieci nie jest potrzebna, gdyż tylko jedna osoba może - przynajmniej najczęściej - korzystać z kabla bez obawy utraty danych przekazywanych i otrzymywanych.

Jedynym sposobem naprawy sytuacji jest przeprowadzenie jeszcze raz podłączenia się do sieci Wi-fi. Najlepiej w ustawieniach karty bezprzewodowej usunąć dotychczasowe ustawienia i przy pomocy kreatora odpowiedniego dla danego router'a dodać nowe połączenie.

Z pozdrowieniami

Dimatheus


(Kaka') #3

wojtek 24

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go. Chciałbym zatem przypomnieć Ci, że na forum należy pisać także z polskimi literkami (ą, ę, ź, ż, ć, ó, ł, ń), dlatego proszę o poprawienie swojego posta w tym temacie. W przypadku zignorowania prośby, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje.