Problem z połaczeniem sie z internetem

(Kulaa 01) #1

Witam. Mam problem z netem. Mam 2 komputery i na moim gdy podłączam kabel od neta do kompa to wszystko chodzi (net) a jak tak samo podłączam do drugiego kompa to nic nie działa :frowning: O co chodzi ??

(Kamil321) #2

Chyba o adres MAC. Na pierwszym kompie cmd --> ipconfig /all --> Adres sieciowy/adres fizyczny

Na drugim mój komputer --> właściwości --> menadżer urządzeń --> karta sieciowa --> zaawansowane --> network adress i tam wpisujesz bez myślników.

(Tompyk) #3

Kto jest twoim dostawcą i w jaki sposób jest dostarczany sygnał.

(Kulaa 01) #4

Jak w to wejść?

(Kamil321) #5

Start --> uruchom --> wpisz

cmd

--> wyświetli się czarne okno z białymi literami --> wpisz

ipconfig /all

(Kulaa 01) #6

A jak wejść w to:

Sory za takie pytania ale z tego jestem zielony.

Edit: OK już mam.

(Kulaa 01) #7

OK zrobiłem tak jak mówiłeś ale na tamtym drugim kompie nie ma w ogóle tam w tym menadżerze karty sieciowej. Co robić?

(Tompyk) #8

To znaczy, ze nie masz zainstalowanych sterowników do kary, bądź też wyłączona jest ona na biosie jeśli jest zintegrowana, bądź też już ostateczność jest uszkodzona. Czy wcześniej internet na drugim komputerze był?

(Kamil321) #9

Musi być. Jeśli nie ma, to znaczy że nie ma sterowników... Do czego podłączasz internet? Podczas zakupu do komputera powinny być dołączone jakieś płytki, na jednej z nich powinien znajdować się sterownik. Może mieć w nazwie "ethernet", "lan", "net" lub podobne słowa. Trzeba go zainstalować, żeby system mógł wykryć sieciówkę...

(Kulaa 01) #10

Ale jak pierwszy raz podłączyłem tego drugiego kompa to coś się łączyło tam z netem a potem już znikło i nic nie ma. Czyli te jakieś sterowniki musze mieć?

(Kamil321) #11

Za pierwszym razem się łączyło? Czyli karta musi być zainstalowana... Chyba, że komuś się ją "przypadkowo" odinstalowało... Daj screena z menadżera urządzeń.

(Kulaa 01) #12

Jak moge dać screena jak tam neta nie mam i żadnych programów prawie. A można jakaś konkretną rade?

(Kamil321) #13

Zrób, skopiuj na pendriva czy cokolwiek innego i wrzuć z tego kompa? Jeżeli na samym początku coś wykryło, to albo musiałeś coś odinstalować, albo podłączasz nie do tej sieciówki, co trzeba (możesz mieć np. 1 bezpośrednio z płyty i 1 w pci). Możesz też wrzucić zdjęcie drugiego komputera z tyłu.

(Kulaa 01) #14

f27a36215a7bd979m.jpg

I jak?

(Kamil321) #15

To wszystko wyjaśnia. System wie, że karta istnieje, ale nie potrafi jej rozpoznać i tym bardziej obsłużyć. Potrzebne są sterowniki. Musisz przekopać płytki ze sterownikami. Jeśli nic nie znajdziesz, podaj model płyty głównej z programu Everest (do ściagnięcia na vortalu) i napisz, czy wejście od internetu znajduje się w górnej czy w dolnej połowie tyłu komputera.

(Kulaa 01) #16

Ale to już jutro poszukam tych sterów bo nie ma ich u mnie. Jutro dam znać.

Edit: A po zainstalowaniu tych sterów net będzie chodził?

(Kamil321) #17

Powinien, ewentualnie jeszcze będziesz musiał zmienić MAC, jak pisałem wcześniej.

(Kulaa 01) #18

Ok. Mam jakieś 2 płyty ale watpie żeby to były sterowniki do karty sieciowej. Na jednej pisze ASRock AMD - ALI i na drugiej THIEF DEADLY SHADOWS. A można jakoś sprawdzić czy jest ta karta zainstalowana? Może coś w biosie? Wkurza mnie już to... co mam zrobić? :?

Edit: Napisałem do dostawcy neta i odpisali że prawdopodobnie jest uszkodzona lub wyłączona w biosie płyty głównej. Jak ją włączyć?

(Kulaa 01) #19

Zainstalowałem jakieś stery i wykryło karte sieciową, tylko teraz nie ma gdzie tam wpisać tego kodu?

(Kamil321) #20

Prawym w tą sieciówkę w menadżerze urządzeń, właściwości, zakładka zaawansowane, network adress, zaznacz "wartość " i wpisz MAC bez myślników.