Problem z polączeniem się z neostradą na viście

Witam.przedstawiam swoj problem.Mam lapka system vista.posiadam modem speedtouch 330 thomsona do podlączenia z neostardą.Sciągnąlem sterowniki pod viste dla tego modemu.Internet chodzil przez tyg. z tym ,że raz dziennie mogłem tylko sie polączyc z netem przez My ISP.Kolejne proby konczyly sie niepowodzeniem.Teraz wogole nie moge sie polączyc z netem wyskakują mi bledy od neo 721 itp itd. Dzwonilem do tp,to koles powiedzial ze takie bledy to tylko w xp mogą sie pojawiac i zagadal ze mam tylko nakladke visty na systemie xp.Nie wiem na kompie widnieje Vista.Czemu wczesniej dzialalo a teraz nie ? ;/ mam viste po angielsku,gdy biore w network and scharing centre Diagnose problems pojawia mi sie takie cos: ONe or more network adapters on this computer.Gdy włącze kompa i w trakcie sprobuje zmienic port usb dla modemu to gdy podlącze w inny pali sie tylko czerwonym migającym swiatlem.gdy nic nie robie i jest podlączony pali sie 2 zielonymi swiatelkami! Nie wiem co mam zrobic normalnie krew zalewa,rozwiązaniem byloby kupienie routera ale szkoda mi kasy narazie,chcialbym miec dostep do neta za pomoca tego modemu.Pomozcie,poradzcie co moge zrobic!

Wejdź na dysk na którym masz Viste (ja mam na C:) poszukaj tam folder Windows, kliknij na niego prawym i wejdź na właściwości poczekaj chwile i zobacz ile ten windows zajmuje miejsca jak będzie ponad 10 GB (ja mam 12GB) to jest Vista bo XP zajmuje chyba około 2 GB, jak bedzie Vista to przedzwoń do tp. i nie neta robią (bo łaski nie robią) :slight_smile: . Ja jak miałem założony internet (radiówke) to mi też nie chodził bo miałem złe sterowniki do karty sieciowej a kolesie którzy mi zakładali neta mówili że karta sieciowa nie działa i mi chcieli dać i założyć nową ale się nie zgodziłem bo mam na nim plomby bo jest na gwarancji i pojechałem do sklepu gdzie kupiłem kompa i mi dali odpowiednie sterowniki i net chodził bez problemu jak nie dawno zainstalowałem Viste to musiałem te same sterowniki instalować bo znowu mi net nie chodził a po zainstalowaniu sterowników chodzi dobrze. Aha i sprawdź w menadżerze urządzeń czy masz tam karte sieciową bo ja przed zainstalowaniem sterowników nie miałem tam widocznej karty sieciowej a po zainstalowaniu sterowników miałem widoczną karte sieciową i było wszystko ok. Jak masz widoczną karte sieciową to z kompę powinno być wszystko ok. (takie jest moje zdanie)

windows zajmuje prawie 10 giga,wiec to vista.Siurki z neo nie chcą pomóc,jak im czytam bledy to mowią ze takie to tylko na xp wiec nie czaje,najgorzej ze mam viste po angielsku gdy czytam dla nich tresc blędu oni do mnie; a ty myslisz ze ja po angielsku mowie xD Nie wiem co mam zrobic,moze zamowic liveboxa i wtedy bedzie lux?chcoiaz tez nie mam pewnosci czy bedzie dzialal ;/ mi sie wydaje ze to w ustawieniach cos trza zmienic,bo gdyby mial nie dzialac to wogole by nie dzialal,a przeciez wczesniej mialem neta…

To masz pecha :frowning: . A spróbuj załatwić od kogoś innego laptopa u którego działa internet i podłączyć go do tego samego kabla od neta i zobacz czy chodzi jak będzie chodził to wtedy coś z twoim lapkiem jest nie tak albo z vistą. I wtedy ja na twoim miejscu bym zainstalował XP i bym zobaczył czy na XP net chodzi bo kumpel raz kupił laptopa z vistą w sklepie VOBIS i tez mu net nie chodził a jak zainstalował XP to net chodził, albo weź idź do salonu era, plus lub orange i niech oni ci go podłączą do internetu bezprzewodowego (np. blueconnect) jak będzie chodził to kup od nich internet.

Napisz jeszcze do niego memberlist.php?mode=viewprofile&u=81989 może on ci pomoże bo jest bardzo dobrym informatykiem! !!