Problem z połączeniem się z Neostradą przez router

Witam zakupiłem router OVISLINK 1600GL. Podłączyłem go podpiąłem kabelek telefoniczny z gniazdka. Przez panel administracyjny przy teście połączenia wyskakuje mi

PPPoE server not found, please check that your ISP is using PPPoE. Dioda od WAN ani od Connected nawet na chwile się nie zapali. W czym może być problem ? Login i hasło na pewno wpisuje poprawne.

Ahh i łącze - mam neostrade.

Jaki masz modem?

SAGEM F@st 800

a ten router nie ma w sobie modemu nie moge ominac juz modemu z neostrady ?

ten modem ma tylko jeden slot na kabelek telefoniczy to co bede musial dokupic rozgaleznik ?

Ten router nie ma modemu ADSL. Musisz albo:

  • kupić modem z wyjściem typu LAN (RJ45)

  • zmienić router na model z wbudowanym modemem ADSL

  • postawić komputer do którego będzie podłączony modem Sagem, z tego kompa przez sieciówkę do routera, a pozostałe komputery podłaczyć normalnie (LAN) pod router (bez sensu)

W celu?

rozumiem.

Dam rade kupić jakiś modem taki z RJ45 do 50 zł. ?

Wystarczy podłączyć modem do routera na porcie WAN.

W routerze ustawić DHCP.

Tyle.

PPPoE nie pójdzie z Neostradą, a tym bardziej z tym modemem.

Przeczytaj dokładnie instrukcje routera bo wydaje mi się że chyba jej nie czytałeś.

no tak ale modem ma tylko jedno gniazdo WAN. i nie bedzie juz jak podlaczyc go do gniazda telefonu.

Stawiam flaszkę! co ja mówię, DWIE flaszki!! jak podłączysz Sagema F@st 800 pod port WAN routera OVISLINK 1600GL.

Człowieku, ty wiesz jaka z tego będzie kasa? normalnie worki pieniędzy!

Z powodu?

TP odchodzi od PPPoA, do końca roku 90% abonentów Neo ma być podłączonych do szkieletu MetroEthernet w którym używa się PPPoE.

W celu?

Mnie nie interesuje jaki modem.

To chyba oczywiste że z wyjściem ethernetowym.

Pierwsze słyszę. Rozumiem że ERX sam rozpoznaje protokół ale przecież na PPPoA dodaje mniej nagłówków, poza tym MTU jest mniejsze i brak narzutu z ethernetu.

No jak zadaje pytanie jak to podłączyć to chyba nie czytał instrukcji.

Speed Touch THOMSON-ADSL2

Czy ten modem będzie okey dla tego routerka i neostrady. Niby jest na annex a + ma jedno port ethernet. [RJ-45 Ethernet port on the SpeedTouch™516]

Tylko czy łącze 6 mb będzie bez żadnych problemów działało na takim modemie. pytam bo nie wiem czy modem ma jakieś znaczenie.

I druga sprawa czy jest na routerku ustawie w QoS podział pasma powiedzmy na 2 ip żeby łącze było dzielone po 50% to łącze zostanie podzielone. Czy wtedy połączenie internetowe musiało być zawarte nie za pośrednictwem modemu tylko już samoge routerka z modem wewnątrz.

Dzieki za odopowiedz.

Tak ten router bezie dobry.

ADSL 2+ obsługuje do 24Mbit

Nie ma ręcznej możliwości. Router dzieli pasmo samoczynnie pomiędzy komputery (po równo).