Problem z połaczeniem sieciowym

witam mam taki problem dziś po wielu męczarniach w końcu skonfigurowałem sieć w domu połączyłem kompy kablem scrossowanym tylko jest mały problem bo gdy łącze się ze starego komputera na nowy to widzę ten folder udostępnione ale jeśli chcę tą operację wykonać na odwrót to wyskakuje mi taki oto błąd http://images21.fotosik.pl/244/2a563db5be385126med.jpg wszystko jest na pewno dobrze skonfigurowane bo sprawdzałem pomocy pozdro thx

Mateo_89 , daj większe zdjęcie. Może nie udostępniasz nic na starym kompie?

\komp 2 nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z administratorem tego serwera, aby uzyskać uprawnienia dostępu.

Odmowa dostępu

Oto treść tego komunikatu

Mateo_89 , a stwórz konto gościa i zaloguj się na nie i zobacz co będzie się działo.

niestety nic nie pomaga dalej ten sam problem zamieniłem nawet nr adresów i za pierwszym razem mielił ale wyskoczył komunikat brak ścieżki dostępu a później znów ten sam co wyżej jest napisany tylko nie wiem dlaczego w jedną stronę działa a w drugą nie pomocy

łącz sie po przydzielonym IP a nie po nazwie komputera.

sprawdź czy zapora (albo inny firewall) na komp2 pozwala na połączenia przychodzące do portów 137-139 tcp.

jeszcze jedno nie wiem czy to może pomóc na jednym kompie jest WinXP Home a na drugim Prof na obu są service packi 2 kompy wykrywaja sie w sieci (sprawdzałem przez szukajkę) i teraz tak na tym na którym mam profa moge się połączyć z tym co ma Home ale na odwrót już nie

czy próbowałeś się połączyć zamiast z \komp2 to z \ip.komp.nr.dwa ?

spróbuje a jeszcze mam pytanie jak mogę odblokować ewentualnie te porty mógłbyś podać sposób

Złączono Posta : 04.05.2007 (Pią) 16:41

ok już problem rozwiązany muszę wpisywać obok nazwy drukiego kompa nazwę udziału który jest udostępniony nie wiem czemu ale skoro tak działa to luzzzzzz

Mateo_89 , dziwne ja mam sieć i nie muszę tak robić. Najwygodniej było by dodać skrót np. do folderu udostępnionego i tyle.