Problem z połączeniem wifi

Witam,

mam problem z routerem Asus wl-530g v2. Połączenie nie jest trudne ale problenik powstał kiedy chciałem zabezpieczyć sieć. Podłączyłem go z niezabezpieczoną siecią i wifi działa a jak w ustawieniach zabezpieczam. router nie widzi internetu. POMOCY bo sąsiedzi się będą długo cieszyli :frowning:

Przeczytaj to, co napisałeś i się zastanów, czy użytkownicy forum mogli coś zrozumieć z Twojej wypowiedzi…

Ja zrozumiałem ale tak, że Ty w trybie Access Point Client(routerem) łączysz się do KOGOŚ kto nie ma zabezpieczeń i chcesz wprowadzić zabezpieczenia, w momencie zapisania ustawień router się nie może połączyć z tamtą siecią dlatego, że ona nie posiada takich zabezpieczeń.

Tylko, że jeżeli to jest tak jak ja opisałem to Ty nic nie zrobisz bo Ty jesteś graczem a nie serwerem(pokazane na przykładzie gry), a gracz jak wiesz nic nie zrobi z serwerem, można hackować ale router to nie serwer nic z nim nie zrobisz poważniejszego, a już napewno jak są zmienione domyślne hasła to ich nie wyciągniesz.

Jak chcesz na routerze ustawić zabezpieczenia znajdź gdzieś tam Wireless security i wybierz WPA i wpisz hasło które możesz sobie wygenerować i takie samo wpisujesz w komputer(podłączenie do Twojej sieci), wpiszesz to hasło i się połączy dalej DHCP powinien przypisać adres i Internet “dać”, jeżeli konfiguracja jest dobra(routera) komputer się połączył i otrzymał adres to Internet MUSI być.