Problem z połączeniem z internetem

Witam.

Od 2-3 dni mam problem z połączeniem z internetem. Mam dwa kompy połączone za pośrednictwem D-Linka DIR-600. Laptop połączony przez wifi i stacjonarny na kablu. Wszystko było ok, w którymś momencie coś sie pokićkało. Stacjonarka (na win xp pro) ma problem z połączeniem. Niby podaje komunikat, że kabel jest połączony prawidłowo, niby wszystko ok - ale problem z komunikację jest. Czasami miał problem z pobraniem adresu ip. Wszystkie parametry tcp/ip ustawione są automatyczne. Choc jak probowałem ręcznie ustawić wszystkie parametry to też nie było poprawy. Próbowałem pingowac na router - brak rezultatu. usunąłem wszystkie zabezpieczenia i nic. Nie wiem już co robić. Dodam, że podłączałem laptopa dla testów na kablu, tym samy na którym jest podłączona stacjonarka, i bez problemu funkcjonował. Więc zakładam, że to nie problem z routerem bo laptop na kablu też by nie działał. Aha, router restartowałem do ustawień fabrycznych i podłączałem jeszcze raz. Będe wdzieczny za pomoc.

Pozdr

Próbowałeś przeinstalować kartę sieciową/sterowniki na stacjonarnym ? Menedżer urządzeń > karty sieciowe > prawy myszki > Odinstaluj > Restart systemu .Po restarcie automatycznie nastąpi ponowna instalacja.

Ba…nawet nowa karte wsadziłem!!

Dodane 04.02.2011 (Pt) 17:47

Poprawka - sprawa rozwiązana. Twoja podpowiedz natchnela mnie zeby jeszcze raz zrobic manewr z przeinstalowaniem karty. Gwozdz programu lezal w tym co zostało zrestartowane. Miałem połączenie przez kartę oraz coś takiego jak połaczenie 1394 (nawiasem mowiac zawsze zastanawialem sie co to jest). Jak restartowałem wczesniej, to zrobilem to tylko w odniesieniu do karty. Teraz zrestartowałem to i to - i zadziałało. :slight_smile: