Problem z połączeniem z netem

(system) #1

Witam.

Wczoraj nowy komp przyniosłem do domu. Łączę się przez osiedlową LAN.

Stary komp hulał jak chciał, ten nie może się połączyć z netem.

Wpisuję IP, dns, bramę tak jak poprzednio (tak jak podał mi dostawca internetu) i nic.

Robię PING. I 0% strat. Niby jest połączenie, a nie działa jak należy. Nic nie otworzę, nie ściągnę poczty.

Co teraz ? Poradźcie, bo mi nerwy siadają... :shock:

(mrbungle) #2

może dostawca neta zapisał sobie Twój numer MAC karty sieciowej i nie puszcza innych do sieci? :>

na http://www.wardriving.pl jest taki programik do zmieniania numeru MAC karty sieciowej.... nie pamietam niestety nazwy :\

1. wlacz starego kompa, podlacz go do sieci

2. start -> uruchom -> cmd i wpisz ipconfig /all -> spisz numer kart sieciowej (MAC) - bodajże jest to adres fizyczny...

3. odpal noowego kompa, odpal programik do zmieniania numeru MAC i zmien na karcie adres MAC na ten ze starego kompa.

mam nadzieje ze ruszy... jersli TAK to skontaktuj się z dostawcą neta przedstaw problem - powinien jusz wiedziec w czym jest problem :wink:

(Dimatheus) #3

No cze !!

(Marek Ciarkowski) #4

Wiem że to raczej mało prawdopodobne ale jednak. U mnie kilka dni temu siadła karta sieciowa tzn: było identycznie jak u Ciebie niby jest net ale coś mi na niej nie łączy a jak podłączę pod tą drugą to jest ok:-D Robiłem cuda z kompem włącznie z format c: i dopiero po dwóch dniach się skapowałem.