Problem z polączeniem z routerem

(grzesiek1201) #1

witam!

nie wiem czy to dobry dział ale napisze..

kupiłem sobie router ponieważ mam 2 komputery,w 1 kompie jest router a w drugim antentka jednak nie mogę uzyskać dobrego połączenia ponieważ praktycznie co 30 sek mi sie rozłącza sieć...proszę o pomoc.

(Tompyk) #2

Czy prawidłowo skonfigurowałeś router i kartę bezprzewodową na drugim komputerze: to samo szyfrowanie i te same hasła. Jeżeli masz włączone filtrowanie MAC na routerze to je wyłącz i sprawdź zachowanie sieci.

(grzesiek1201) #3

chyba mam wszystko dobrze skonfigurowane chociaż nie jestem tego pewien...wydaje mi sie że żadnych haseł nie zakładałem.

a jak wyłączyć to filtrowanie?

dodam jeszcze że pisze: sieć bezprzewodowa jest niezabezpieczona

(Tompyk) #4

Napisz jaki masz typ routera to będziemy wtedy mogli coś może wskórać. Jeżeli ci pisze że sieć jest niezabezpieczona to faktycznie nie ustawiałeś żadnego hasła.

Czy w Twojej okolicy ktoś jeszcze ma sieć bezprzewodową. Jak daleko jest ustawiony komputer (który łączy się bezprzewodowo) od routera.

(grzesiek1201) #5

model routera: ADW-4401

być moze ktoś ma sieć bezprzewodową ale nie jestem pewien

ustawiony jest 2 pokoje od routera

(Tompyk) #6

Pod tym adresem masz instrukcję konfiguracji w wersji multimedialnej

http://www.planet.pl/.../file/ADE-4400V4ADW-4401V4.rar

Pamiętaj aby zapamiętać sobie hasło jakie będziesz używał do sieci bezprzewodowej i musisz jeszcze wtedy skonfigurować drugi komputer z takimi samymi ustawieniami jakie zrobisz na routerze jeśli chodzi o szyfrowanie i hasła.

Spróbuj jeszcze zmienić kanał nadawania Twojego routera na jakiś przesunięty np o 4 pozycje. Masz ich do wyboru o ile się nie mylę 13.

(grzesiek1201) #7

zrobiłem co kazałeś ale nie pomogło

jedynie nie wiem o co chodzi z tym MAC

teraz znowu pojawia mi sie "ograniczenie lub brak łącznosci"

(Tompyk) #8

Jeżeli ustawiłeś zabezpieczenia to teraz musisz te same zabezpieczenia ustawić na swoim komputerze z bezprzewodówką. Jak wszystko będzie tak samo ustawione to spróbuj wyłączyć wszystko i ponownie włączyć, zarówno komputery jak i router.

(grzesiek1201) #9

stan się znacznie poprawił ponieważ mój komputer z bezprzewodówką łączy się z internetem...jednak teraz siła sygnału mi zanika...czy pomogło by np. przemeblowanie komputera bliżej routera?

(Tompyk) #10

To na pewno. Chociaż dziwi mnie fakt że będąc tak blisko zanika Ci sygnał. Ten drugi komputer to jest laptop czy stacjonarny.

(grzesiek1201) #11

stacjonarny

(Tompyk) #12

W takim razie sprawdź czy w linii prostej pomiędzy routerem a antenką (sprawdź czy jest dobrze zamocowana) nie ma jakiś metalowych przeszkód, a jeśli masz możliwość przestawienia anteny bo np jest na przewodzie to pokombinuj z jej ustawieniem.