Problem z polączeniem z routerem

witam!

nie wiem czy to dobry dział ale napisze…

kupiłem sobie router ponieważ mam 2 komputery,w 1 kompie jest router a w drugim antentka jednak nie mogę uzyskać dobrego połączenia ponieważ praktycznie co 30 sek mi sie rozłącza sieć…proszę o pomoc.

Czy prawidłowo skonfigurowałeś router i kartę bezprzewodową na drugim komputerze: to samo szyfrowanie i te same hasła. Jeżeli masz włączone filtrowanie MAC na routerze to je wyłącz i sprawdź zachowanie sieci.

chyba mam wszystko dobrze skonfigurowane chociaż nie jestem tego pewien…wydaje mi sie że żadnych haseł nie zakładałem.

a jak wyłączyć to filtrowanie?

dodam jeszcze że pisze: sieć bezprzewodowa jest niezabezpieczona

Napisz jaki masz typ routera to będziemy wtedy mogli coś może wskórać. Jeżeli ci pisze że sieć jest niezabezpieczona to faktycznie nie ustawiałeś żadnego hasła.

Czy w Twojej okolicy ktoś jeszcze ma sieć bezprzewodową. Jak daleko jest ustawiony komputer (który łączy się bezprzewodowo) od routera.

model routera: ADW-4401

być moze ktoś ma sieć bezprzewodową ale nie jestem pewien

ustawiony jest 2 pokoje od routera

Pod tym adresem masz instrukcję konfiguracji w wersji multimedialnej

http://www.planet.pl/…/file/ADE-4400V4ADW-4401V4.rar

Pamiętaj aby zapamiętać sobie hasło jakie będziesz używał do sieci bezprzewodowej i musisz jeszcze wtedy skonfigurować drugi komputer z takimi samymi ustawieniami jakie zrobisz na routerze jeśli chodzi o szyfrowanie i hasła.

Spróbuj jeszcze zmienić kanał nadawania Twojego routera na jakiś przesunięty np o 4 pozycje. Masz ich do wyboru o ile się nie mylę 13.

zrobiłem co kazałeś ale nie pomogło

jedynie nie wiem o co chodzi z tym MAC

teraz znowu pojawia mi sie “ograniczenie lub brak łącznosci”

Jeżeli ustawiłeś zabezpieczenia to teraz musisz te same zabezpieczenia ustawić na swoim komputerze z bezprzewodówką. Jak wszystko będzie tak samo ustawione to spróbuj wyłączyć wszystko i ponownie włączyć, zarówno komputery jak i router.

stan się znacznie poprawił ponieważ mój komputer z bezprzewodówką łączy się z internetem…jednak teraz siła sygnału mi zanika…czy pomogło by np. przemeblowanie komputera bliżej routera?

To na pewno. Chociaż dziwi mnie fakt że będąc tak blisko zanika Ci sygnał. Ten drugi komputer to jest laptop czy stacjonarny.

stacjonarny

W takim razie sprawdź czy w linii prostej pomiędzy routerem a antenką (sprawdź czy jest dobrze zamocowana) nie ma jakiś metalowych przeszkód, a jeśli masz możliwość przestawienia anteny bo np jest na przewodzie to pokombinuj z jej ustawieniem.