Problem z połączeniem z serwerami Microsoft

Na Windows 7, Windows Vista, Windows XP (oryginalne) jak chcę coś pobrać ze stron Microsoftu to po jakiś 200kB wyskakuje błąd że pobieranie zostało przerwane/zakończone. Dzieje się tak na wszystkich przeglądarkach (Internet Explorer, Firefox, Chrome, Opera i Safari). Podobnie mam problem z pobraniem aktualizacji przez Windows Update. Zwykle ani jedna aktualizacja nie chce się pobrać a kody błędów już kilkanaście razy przeglądałem, robiłem wszystko według opisów na stronach Microsoft ale nadal nie mogę żadnej aktualizacji pobrać bo prawie od razu przerywa się ściąganie. Postanowiłem założyć konto e-mail na hotmail.com jednak też nie mogę odczytać ani jednego maila, nie mogę ich nawet usunąć. Co ciekawe na Linuksie z pobieraniem czegoś z serwerów Microsoftu nie ma najmniejszych problemów, również poczta dobrze działa. Przeskanowałem komputer antywirusem jednak nic nie wykrył (poza tym od razu po reinstalacji systemu jak na żadną stronę nie wszedłem a chcę pobrać aktualizacje to ciężko o wirusa). Mam komputery połączone ruterem ale wyłączenie firewalla na nim nic nie daje, poza tym na Ubuntu działa wszystko normalnie.

Może ktoś wie co może być przyczyną takiego dziwnego zachowania się Windowsa? Dodam, że strony internetowe Microsoftu ładują się normalnie na Windowsie. Proszę o pomoc.

Masz wirusa Przeskanuj Komputer Malwarebytes Powinno pomoc

Nic nie zostało wykryte (robiłem pełne skanowanie). A może coś blokuje w ustawieniach routera?

to dziwne że na ubuntu działa

w systemie masz pozmieniane coś

strzelam że masz wyrusa ściągnij inny program i przeskanuj(ściągnij także do tego programu bazę wirusów )

albo sterowniki instalowałeś jakieś do sieci

Zainstalowałem sobie na Ubuntu VirtualBoxa i na nim Windows 7 Thin PC i też nie dało się nic pobrać z Microsoftu.

Mam internet bezprzewodowy, to znaczy około kilometra ode mnie jest nadajnik na innym domie, taki internet osiedlowy. Może u tego dostawcy jakieś porty albo coś są poblokowane?