Problem z połączeniem, z siecią bezprzewodową

Na początku od razu zaznaczam, iż w tych kwestiach, tj. sieci i połączenia bezprzewodowę, modemy itd. jestem kompletnie zielony. Tak więc proszę, powstrzymajcie się od krytyki dotyczącej mojej niewiedzy, tudzież głupoty w tych sprawach.

Problem polega na tym, iż mam śmieszny problem z połączeniem się z pewną siecią bezprzewodową. Nie wiem jak to dokłądnie wytłumaczyć. Czasami dam rady się połączyć, ale po jakimś czasie, sieć zaczyna strasznie mulić, ping skacze ostro w górę aż w końcu dochodzi do rozłączenia. Mój laptop cały czas wykrywa sieć, więc nie wiem w czym problem.

Na przykład w domu też posiadam sieć bezprzewodową i nie ma najmniejszych problemów z połączeniem się z nią i problemów w trakcie połączenia.

Natomiast w przypadku tamtej sieci problem jak wyżej.

Dodam, że na laptopie mojego brata nie ma problemu z połączeniem się z siecią. Nie jest ona rewelacyjnie szybka, ale z internetu da się korzystać.

Mój laptop: ASUS A6000

Karta sieciowa: Realtek RTL8169/8110 Family Gigabit Ethernet NIC (ASUS 802.11g sieciowy adapter)

Jeśli do pomocy będą potrzebne inne specyfikacje, oczywiście podam, tylko powiedźcie jakie.

Z góry dziękuję za okazaną pomoc.

PS Myślę, że format by pomógł, ale nie za bardzo mam chęci go robić.

Dodane 10.07.2011 (N) 11:07

BUMP