Problem z połączeniem z siecią Gadu Gadu (niedostępny)

Witam wszystkich,

Kilka dni temu reinstalowałem Windows (na partycję C po jej pełnym formacie) i od tego czasu mam nieustający problem z połączeniem się z siecią Gadu Gadu. Widziałem na forum już kilka podobnych tematów, ale rozwiązania podane w nich (głownie sprawdzenie poprawności loginu/hasła, zmiana serwera gadu, zmiana komunikatora, sprawdzenie WebGadu) nie skutkują, więc postanowiłem założyć nowy wątek z dokładniejszym opisem problemu.

Problem objawia się troszkę inaczej w zależności od komunikatora, ale chodzi o automatyczne przerzucanie z jakiegokolwiek statusu na ‘niedostępny’ (AQQ, GG), oraz o niemożliwość zaimportowania kontaktów z serwera )(AQQ, Konnekt, Miranda - w przypadku tych 2 ostatnich pojawił się komunikat o błędzie wtyczki), a także o przerzucanie w ‘niedostępny’ po każdej wykonanej akcji (zmiana opisu, wysłanie wiadomości).

Login i hasło dobre - na webgadu się połączyłem, pobrało listę kontaktów i było przez chwilę cacy, potem kiszka j.w.

http://forum.myportal.cn.net.pl/index.p … opic=16039 - nie działa.

System - Windows XP SP3 - wyłączyłem firewall systemowy, żeby sprawdzić, czy nie blokuje gadu (mimo, że każdy z komunikatorów był w exceptions) - brak rezultatu. Antywirus - Avast (jak zawsze), nic nie zmieniałem, nie instalowałem nic więcej :stuck_out_tongue:

Zmiana komunikatora (od 2 lat AQQ, do zeszłego tygodnia 1.x, ostatnio 2.x i wszystko było cacy) na Mirandę, Tlena, Konnekta, nawet na GG 7.x - rezultatów brak.

W dodatku dziwnie zachowują się komunikatory, przekłamując status - w AQQ 2.x jak się zatrzyma kursor nad słoneczkiem statusu to po ok 3 sek. pojawia się informacja z opisem. Teoretycznie czerwone słoneczko = niedostępny, szare = niewidoczny. Ale u mnie obojętnie jaki kolor ma słoneczko, zawsze ten opis po 3 sekundach brzmi - niewidoczny! Na razie pozostaje mi GTalk, (ale nie każdy go używa) lub żonglerka statusami - klikanie po każdej akcji (naprawdę mało wygodne i ergonomiczne).

Wieczorem będę miał możliwość sprawdzenia czy problem występuje także na innym komputerze, więc zrobię update, ale mam nadzieję, że do tego czasu ktoś podsunie jakąś złotą myśl :slight_smile:

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

Sochers

Zobacz tutaj…

Loookash89 , to była jedna z pierwszych rzeczy, które zrobiłem - nie pomogło. Teraz wszystko wróciło do normy właściwie bez żadnych dodatkowych ‘zachęt’ z mojej strony.

Wskazuje to, że problem leży prawdopodobnie po stronie systemu.

  1. Czy system jest wolny od wirusów? Sprawdź dla pewności jakimś skanerem on-line.

  2. Czy z internetem łączysz się bezpośrednio, czy przez jakieś urządzenia sieciowe, typu router?

  3. Czy z innymi sieciami komunikacyjnymi (AQQ, Jabber) jest tak samo?

VPN,

Też podejrzewam system, lub ewentualnie może coś po stronie kablówki, z której mam net.

  1. System czysty, bez wirusów, sprawdziłem dla pewności MKSem online.

  2. połączenie bezpośrednie

  3. Nie sprawdzałem, bo nie korzystam. Najciekawsze jest to, że na jakiś czas wszystko SAMO się uspokoiło, było cacy przez kilkanaście dni, a teraz znów szaleje. W międzyczasie przeszedłem na Vistę 32 bity i jest to samo.

od znajomych wiem, że nieraz mój status/opis na gadu po prostu ‘mryga’, jakbym siedział i bawił się opisami.

Może teraz ktoś coś wymyśli?

Zapytaj się osoby które mają internet z tej samej kablówki, najlepiej w tym samym bloku czy u nich też tak jest.

Od pewnego czasu nie mogłem zalogować się na moje konto gg.

Skanowanie programem antywirusowym nic nie dało.

Miałem już instalować od nowa Windowsa, ale problem udało mi się rozwiązać.

Trzeba tylko przestawić serwer gadu-gadu na działający za pomocą odpowiedniego programu.

Lekarstwo jest tutaj: Problem z gg.

Może komuś też się przyda…