Problem z połączeniem z siecią win 7

Witam, mam problem z połączeniem się z siecią na windowsie 7 x86. Próbowałem na 3 kartach sieciowych. System właśnie reinstalowałem ale problem nie zniknął. Sterowniki najnowsze, bawiłem się ustawieniami karty sieciowej, ale to nic nie dało, automatyczne zarządzanie energią wyłączone( żeby karta się nie wyłączała dla oszczędności energi). Czasami jak uruchomię komputer pojawia się, że mam dostęp do interetu, odpalam chroma wszystko pięknie, google się włącza i w tym momencie internet się rozłącza :confused: . System nie widzi już żadnych sieci. Zwykle używam karty tp link, ale próbowałem też na linksys(jej nie widzi) oraz dlink(czasem widzi moją sieć, jednak nigdy się z nią nie łączy). Wyczerpały mi się już pomysły. Co przeoczyłem?

*PS linux na tym komputerze bez problemu łączy się z siecią. Inny komputer z windowsem też nie ma problemów. Telefon z androidem/ios-em również.

Przede wszystkim napisz model płyty głównej bądź laptopa. Karta w Menadżerze Urządzeń jest zainstalowana bez konfliktów tak samo sterowniki do chipsetu?

Dobra, naprawiłem, ale jakby ktoś miał podobny problem: centrum sieci -> zmień ustawienia karty sieciowej -> ppm właściwości -> konfiguruj -> zaawansowane -> 802.11b Preamble -> wartość: long only. Sieć się łączy na kilka minut po czym znów roałącza się. Zawsze to coś, ale jeśli ktoś wie jak to naprawić do końca to proszę o info.

Dodane 02.08.2013 (Pt) 23:03

Płyta główna: gigabyte ga p55m ud2

W menadżerze wszystko wygląda ok. Po operacji którą opisałem wyżej( zmiana tych 2 wartości) sieć pojawia się na kilka minut po czym znów znika.

Dodane 03.08.2013 (So) 22:25

Teraz windows nie uruchamia karty sieciowej. Klikam na kartę, daję włącz, a ona dalej jest wyłączona. Testowałem 3 karty na 2 systemach na tym samym komputerze. Na innych komputerach karty działają(sprawdzone). Ale dlaczego oba systemy mają ten sam problem? Jest to komputer PC, nie ma tu “przełącznika” karty wifi na obudowie. Czy może być to związane z innymi podzespołami komputera? Macie jakieś pomysły?

Z góry dzięki za pomoc.