Problem z połączeniem

Posidam Win XP Prof. ze wszystkimi aktualizacjami.

Problem wygląda następująco od 3 dni kilka razy dziennie zrywa mi połączenie z internetem , na pasku zadań w prawym dolnym rogu pojawia się ikonka z połączeniem lokalnym z z takim komunikatem Stan-pobieranie adresu sieciowego, następnie wyskakuje komunikat : to połączenie ma ograniczoną łączność lub brak łączności w razie dalszych problemów skontaktuj się z lokalnym dostawcą usług internetowych. Próbowałem robić następujące czynności : wyłączałem połączenie lokalne , naprawiałem połączenie lokalne i czasami daje to skutek a czasami nie. Taki stan kiedy nie mam internetu trwa od 5 do 20 min.

Uprzedzając pytania wyjaśniam że;system skanowany kilkoma antywirusami(brak wirusów), skanowany Ad-Aware (brak szpiegów), przywrócony system do stanu tydzień przed pojawieniem się problemu , dostawca usługi twierdzi , że z jego strony wszystko jest ok(nie widzi żadnych problemów), posiadam Sp2 ale problem pojawił się około 2 tygodni po jego zainstalowaniu więc tu nie powinno być problemów.

Może wiecie o co tu chodzi bo mi brakuje już pomysłów.

POZDRAWIAM! !!

Cześć,

Spróbuj zmienić w ustawieniach połączeń lokalnych-> ręczne konfigurowanie adresu -> wtedy nie będzie pobierał DHCP .

Mi pomogło.

Pozdrawiam

po 1 skanowanie Ad-Aware ,brak szpiegow jak mowisz to tylko pozory

uzywaj PesPatrol i SpyBoot z dodatkiem SpywareBlaster

wylacz usluge NetBIOS

/start/

Panel sterowania/Polaczenia sieciowe i internetowe/Polaczenie sieciowe

Polaczenie lokalne/

prawo klik mychy wlasciw.

dajesz zakladke Protokol internetowy (TCP/IP)

Wlasciwosci/Zaawansowane/WINS

i zaznaczasz: wylacz system NetBIOS przez TCP/IP

(ok)

dalej odnawiasz polaczenie sieciowe

/start/

uruchom

CMD - enter

ipconfig /release

ipconfig /renew

Uzyj jakiegos programu do optymalizacji lacza

np.

Webroot.Accelerate.2K3.v4.0.WinAll

PGWare_Throttle_v6.11.1.2004

czy np. Agnitum Firewall on tez pomorze ci w optymalizacji lacza wprowadzajac cache do DNS serwerow