Problem z pomarańczowym cieniem w nagłówkach okienek WinXP

Po zainstalowaniu systemu Windows okienka systemowe (np. Mój komputer) czy okienka dysków twardych i folderów posiadały swoją domyślną karnację, kompozycję Windows XP. Po zainstalowaniu sterowników do karty graficznej wraz z oprogramowaniem “Catalyst Control Center” w wyżej wymienionych okienkach ich nagłówki tekstowe zostały wzbogacone o pomarańczowy cień, np. przy napisie “Mój Komputer” w okienku mojego komputera. Również podczas uruchamiania systemu słowo Windows jest cieniowane pomarańczowym kolorem. Sama kompozycja domyślna “Windows XP” nie wyświetla informacji, że została zmodyfikowana. Podejrzewam, że zrobiła to aplikacja “Catalyst Control Center”. Czy wiecie jak usunąć ten - moim zdaniem - brzydki efekt? Bardzo nie podoba mi się to pomarańczowe cieniowanie. Proszę o pilną pomoc!

A możesz dać nam screena ukazującego nam ten efekt?

Zrób zaznaczenia tak jak podałem w tym temacie :

viewtopic.php?f=2&t=269403

Start -> Panel sterowania -> Ekran -> Ustawienia - zmień ,Jakość kolorów" lub wejdż w ,Zaawansowane"

i pokombinuj.

Nic nie pomoże to zmień sterowniki do karty graficznej na inną wersję - starsza może być lepsza.

Zainstalowałeś odpowiednie sterowniki do chipsetu płyty głównej oraz DirectX :

viewtopic.php?f=7&t=213229

??

Zerknijcie na zrzut ekranu: http://fumpr.com/viewer.php?file=gtd0uo … zqzl32.jpg W nagłówku uruchomionej strony WWW zamiast białą czcionką jest białą czcionką z pomarańczowym cieniem. I na dodatek kolory na prawie wszystkich stronach WWW są inne, beznadziejnie poodwracane! Mam kartę ASUS EAH3650. Pojawia się te zakłócenia wyłącznie kiedy zainstaluje sterowniki karty graficznej dołączone przez producenta… Reinstalowałem system kilka razy…

Ja z rana nic nie widzę.Nie wiem jak inni, ale dla mnie wygląda na pierwszy rzut oka normalnie.

Chodzi o te czerwone (czy tam pomarańczowe) linki na YT?? Oprócz tego to nie widać tych cieni, możesz jakoś powiększyć obrazek, aby były one bardziej widoczne??

Zainstalowałem najnowsze sterowniki dostępne w sieci i pomogło :slight_smile: