Problem z ponowną instalacją drukarki

(nj_) #1

Jestem zwykłą śmiertelniczką korzystająca z komputera na poziomie podstawowym. Dziś natomiast powitał mnie błąd i z racji tego, że nie potrafię tego naprawić, zdiagnozować, cokolwiek - zwracam się z prośbą, a właściwie zapytaniem : co robić?

Wraz z zakupem komputera zakupiłam tzw. kombajn czyli urządzenie wielofunkcyjne hp psc 1310 all-in-one. Działało wyśmienicie, do dnia w którym przeprowadziłam formata oraz próbowałam wykasować oprogramowanie hp [nie udało mi się to całkowicie]. Ostatnio jednak zaczęło mi brakować drukarki i chciałam ją podłączyć. Wszystko było ok, odinstalowałam program do końca i chciałam ponownie zainstalować. Instalował się, włączyłam urządzenie, lecz zauważyłam brak nawigatora HP. Brakuje ikon programów itp. Gdy klikam dwa razy na drukarkę wyskakuje powiadomienie, że skaner może być niepodłączony lub sterowniki mogą być nie do końca zainstalowane. #-o Więc w tym momencie pytam : co robić? [-o<

(kozunio12) #2

jaki masz system operacyjny

(Technik Elektro) #3

usunąć cały pakiet odłączyć urządzenie, pobrać sterowniki ze strony hp i ponownie zainstalować urządzenie wraz z oprogramowaniem.

(nj_) #4

Microsoft Windows XP

ok, rozumiem, że stąd - http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft ... pl〈=pl - ? tylko, który pakiet wybrać?

(Redkolor 76) #5

Powinnaś ponowić próbę instalowania urządzenia z dołączonej płytki instalacyjnej, lub - (jeżeli jest taka opcja na płycie CD), odinstalować urządzenie, a następnie instalować powtórnie. Sterowniki z podanej przez ciebie strony, są z 2004 roku, więc chyba nie są nowsze od tych, które posiadasz. Jeżeli robiłaś "format" dysku, i instalowałaś ponownie system, to nie było już tam sterowników twojej drukarki. Zostały wykasowane, tak jak i wszystkie inne dane.

pozdrawiam

(Maniekz1985) #6

Na początek 48MB

Jak nic nie dadzą to te 370MB

A płyty ze sterownikami się nie ma ?

(nj_) #7

mam tylko płytkę z programami instalacyjnymi

(Agatonster) #8

nj_ ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.