Problem z ponowną instalacją sterownika SoundBlaster Audigy

Witam,

Miałem zainstalowany na WinXP sterownik do karty dźwiękowej SoundBlaster - http://www.download.net.pl/1756826/Crea … ck-Driver/ . Wszystko chodziło sprawnie aż do momentu kiedy w konsoli zarządzania zauważyłem, że zniknęła opcja wyboru dźwięku 5.1, były tam tylko 2.1 i 7.1. Wcześniej było wszystko ok była opcja wyboru dźwięku 5.1. Postanowiłem więc odinstalować konsolę ale po ponownej chęci jej instalacji pojawia się poniższy komunikat:

blad.th.png

Uploaded with ImageShack.us

Reset niestety nic nie pomaga, w Dodaj/Usuń programy również nie ma ikonki, że konsola dźwięku się nie odinstalowała.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem, w jaki sposób mogę ponownie zainstalować konsolę dźwięku?

Pozdrawiam.

Poszukaj konsoli ręcznie w ProgramFiles. Powinna tam być. Można ją dodać do autostartu. Ale ja bym całkiem zrezygnował ze sterowników Creativa. Odinstalował je i zainstalował KX Drivers są dużo lepsze i zajmują mniej pamięci, choć troszkę trudniej je się konfiguruje, mają natomiast dużo więcej opcji i dostępnych wtyczek zarówno do efektów, miksowania dźwięku jak i obsługi SF2 i midi.

Na KX nie działają EAX`y (jak ktoś lubi mieć w grach). Wydaje mi się że podobnie jak w przypadku mojego starego Live! pomaga wyinstalowanie wszystkich komponentów (z głównego instalatora a nie każdy oddzielnie) i ponowna instalacja…

Niestety odinstalowanie całkowite karty dźwiękowej nic nie pomogło, w Program Files też nie mam już folderu od karty dźwiękowej a mimo to nadal ten komunikat się pojawia. W którym miejscu mogą się jeszcze mieścić sterowniki i jak je całkowicie usunąć z systemu?

CCleaner, sprawdź programy startowe i przeczyść rejestr

Dzięki za porady, ostatecznie pomogło skorzystanie z CCleanera i Driver Sweeper.