Problem z ponownym zainstalowaniem Windows XP

(Szalkowski1) #1

Witam serdecznie kolegów forumowiczów. Mam problem z ponownym zainstalowaniem Windowsa XP. Zaczne może od początku. Problemy zaczęły sie z istniejącą wcześniej instalką systemu. System zaczął się bardzo długo uruchamiać i strasznie wolno chodzić. Pomyślałem że czas na przeinstalowanie systemu. Wszystko szło dobrze: usunięcie starej partycji, utworzenie nowej w tym miejscu. Instalator zaczyna formatować nową partycje i na końcu gdy partycja niby jest sformatowana wyskakuje komunikat, że instalator nie mógł sformatować partycji. Dysk może być uszkodzony. Sprawdziłem podłączenia dysków (2 dyski SATA) niby jest ok ale dalej ten sam komunikat. Co może być nie tak, bios wszystkie dyski widzi, a windows nie chce się instalować :frowning:

(Mlajtner) #2

spróbuj podpiąć tylko jeden dysk /nie zapomnij o zwrotkach/

(Szalkowski1) #3

Zworki przy dyskach SATA? :o Zworki o ile się nie mylę to są stosowane przy dyskach ATA spiętych na jednej taśmie. Podłanczałem dyski osobno i nic tak samo jak wyżej opisane dla jednego i drugiego dysku. Sprawdziłem dyski PC Doctorem i wszystko było ok. HDD Regenerator też nic nie znalazł, a przecież gdyby poczedł kontroler SATA to bios też by ich nie widział. Może ktoś ma jakieś jeszcze pomysły bo mnie już ręce opadają.

(rgabrysiak) #4

Skoro masz dysk SATA może podczas instalacji trzeba by podać sterowniki do dysku. (Podczas ładaowania jest chyba możliwość dodania sterów do SATA z dyskietki).

(Szalkowski1) #5

Sterowniki do SATA podaje w czasie instalacji wciskając F6 bez nich instalator Windowsa nie widzi wcale dysków a przecież pisałem, że mogłem usunąć i utworzyć w miejscu starej partycji nową więc instalator widzi dyski i to oba. Czekam na następne sugestie. Dodam że mam płytę główną asusa a7n8x-xe i dwa dyski sata o których wcześniej pisałem jeden to maxtor a drugi to western digital oba mają po 80gb.

Złączono Posta : 04.12.2007 (Wto) 9:37

Kurcze dziwne to troche ale instalka linuxa bez problemu instaluje system i nie pyszczy że nie może sformatować dysku :o

Złączono Posta : 04.12.2007 (Wto) 9:48

No i teraz to już zupełnie zgłupiałem, stawiam ponownie XP, usuwam wszystkie partycje linuxowe, robie nowe partycje dle windowsa i instalka ruszyła w końcu. Czyżby linux ponaprawiał mi coś czego nie znalazły inne programy? Grunt że efekt osiągnięty. Pozdrawiam i dziękuje za wszystkie podpowiedzi.