Problem z poprawną konfiguracją karty graficznej

:frowning: witam wszystkich, z tego forum kożrzstam pierwszy raz wię z góry sorki jesli swój post zamieściłem w nie odpowiednim dziale, mam mały problem ze swoim sprzętem, a mianowicie od ponad tyg. bez skutecznienie próbóje poprawnie skonfigurować kartę graficzną w pc. chodzi o to, że mam jedną zintegrowaną z płytą głóną, a w tamtym tygodniu kupiłem od znajomego z pracy w dosyć atrakcyjnej cenie geforce 9600 gt i nie mogę jej poprawnie skonfigurować, próbowałem samodzielnie to zrobić ale nie wyszło, czytałem w sieci że trzeba wyłączyć starą kartę w menadzerze urządzeń, bez skutecznie, w biosie nie mogłem wogóle znaleść takich ustawień, konsultowałem się ze znajomymi ale nic z tego, a karta jak nie działa tak nie działa, czekam na waszą pomoc za którą oczywiście z góry dziękuję

http://www.searchengines.pl/USTAWIENIA- … 86966.html - tutaj masz wszystko o BIOSIE i o funkcjach , a tutaj jak to zrobić :

post1422392.html

Dodane 23.01.2010 (So) 19:11http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=74 - to instrukcja ,jak co robić ,krok po kroku… :lol:

a sterowniki do niej zainstalowałeś?

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

chyba już uporałem się z wyłączeniem tej zintegrowanej karty graficznej ale mam kolejne problemy z poprawną konfiguracją, pierwszy z nich to to że gdzieś w ustwieniach zmieniłem wielkość czcionek we wszystkich opcjach tak że teraz jeśli chcę coś zmienić w ustawieniach to nie wyświetlają mi się opce okay, anuluj i zastosuj znaczy okienka są tak duże że nie da się ich przewinąć :frowning:

Dodane 24.01.2010 (N) 13:41

powiecmy że kwestię dużej czcionki rozwiązałem choć nie jestem tego pewien do końca, niby te sterowniki z zintegrowanej karty graficznej odinstalowałem oraz poprawnie wyłączyłem w menadzerze urządzeń(bo w biosie nigdzie nie mogłem znaleść żadnych opcji), tą nową poprawnie zainstalowałem ale mam znowu problemy w postaci

  1. nie mogę ustwaić poprawnej rozdzielczości ekranu pulpitu z przed tego jak wyłączyłem tą zintegrowaną kartę(niby jakość ikon jest lepsza itp. ale co z tego skoro pare ikon pulpitu zajmuje mi pół ekranu)

  2. próbowałem przed chwilą uruchomić komunikatory, gg odpala się do menue profili dalej nie daje rady, a skype jak już klikam na opcję pokaż pulpit to otwiera mi się w ten sposób jak by obok mojego monitora był jeszcze jeden

mam jeszczwe parę innych problemów ale jeśli to mozliwe to na razie może zajmijmy się tymi dwoma z góry

Zmieniałeś roździelczość ekranu na większą? (PPM na pulpicie > właściwości > ustawienia [xp])

lub

Po zainstalowaniu sterowników (podałem link wcześniej) próbowałeś zmienić roździelczość/wykalibrować ekran w panelu nvidia?

Może włączony dodatkowo rozszerzony pulpit?

Próbowałeś wyłączać łączenie zapisu? (PPM na pulpicie > właściwości > ustawienia > zaawansowane > rozwiązywanie problemów [xp])

co do wyłączenia łączenia zapisu to wyłączyłem, co do włączonego dodatkowo rozszerzonego pulpitu to już się uporałem z tym problemem i już wszystko gra, roździelczość próbowałem zmienić ale bez skutku z tym że już ikony pulpitu nie zajmują mi pół ekranu ale ich wielkość jest normalna(nie ma za to ustawionej tapety na pulpicie)

po próbie włączenia zainstalowanej wcześniej gry NFS Underground vol. wyskakuje mi jakiś błąd(przy włączonej zintegrowanej karcie graficznej i zainstalowanych do niej sterowników gra normalnie się włączała)

pisałem wczoraj do Znajomego o tym moim problemie, Zapytał się mnie czy podłączyłem monitor do tej karty, odp. Mu że nie bo nie miałem takiej przejściówki(z vga na dvi), dzisiaj ją kupiłem i podłączyłem monitor do tej nowej grafiki bez żadnego efekty, komp zachowuje się tak jak by żaden monitor nie był podłączony

:rotfl:

usun wszystkie sterowniki kart graficznych, wyczysc drivercleaner’em i wylacz w biosie grafike na plycie, przydziel jak najmniej pamieci (lub zero) dla grafiki (na plycie) i po restarcie zainstaluj odpowiednie sterowniki ze strony nvidii

ps. od trzech dni proby pomocy spezly na niczym, bo przeciez karta nie byla podlaczona do monitora :roll: